Sağlık

Aile Hekimi Sigara Bırakma İlacı Yazar Mı

2022 Yılında insanların bir çoğu hâlen sigara tüketiyor ve bu durumdan şikayetçi olmasına rağmen bu alışkanlığından vaz geçemiyor.

Bilim insanları bu konu hakkında büyük projeler yürütmüş ve bir çoğunda etkili sonuç almıştır.

Devletimizde bu konu hakkında çalışmalar yaparak alo 171 sigara bırakma hattını açmış ve bu sayede sigara içmeyi bırakmak için başvuru yapan vatandaş sayısı 500 bini geçiyor.

Eğer gerçekten sigarayı bırakmak istiyorsanız ve uzun süreli bir bağımlılığınız var ise azaltmayı deneyin ardından sağlık bakanlığına baş vurarak ücretsiz ilaç ayrıcalığından faydalanabilirsin.

Sigara içmeden; 1. basamak resmi sağlık, 2. basamak resmi sağlık ve 3. basamak resmi sağlık tarafından tasarlanabilmektedir.

Sağlık ocakları ise, 1. basamak sağlık arasında yer alarak bu yoksullardan biri olmaktadır. yani; Sigaradan alınamaz, sağlık ocakları aracılığıyla da kullanılabilir. Sigarayı kullanan kişilerden ilaçlarınızı almak için tıbbi sağlık bakımındaki aile hekiminden yazdırılabilir ve kullanabilirsiniz. Sigarayı bırakmak için bir karar aldıysanız, ilgili aile hekimlerine baş vurup sigara bırakma hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lyrica 300 hangi doktorun uzmanlık alanıdır. Lyrica psikiyatri doktoru yazar mı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu