Sağlık

E Nabız EKO Sonucu Nasıl Öğrenilir

E-nabız vatandaşların kişisel sağlık bilgilerini bireysel olarak yönetebildiği Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafında uygulanan sağlık kaydı sistemidir. E-Nabız kişisel sağlık sistemi üzerinden birçok tahlil ve sonuç bilgisi öğrenilebilir. Bu yazıda E-nabız EKO sonucu nasıl öğrenilir e-nabız sistemine giriş nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

E-Nabız Giriş Nasıl Yapılır

E-nabız sistemine giriş internet tarayıcısından ya da mobil cihazlara indirilen uygulama üzerinden yapılabilir. E-Nabız sistemine önceden belirlenmiş şifre ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası giriş yapılabilir. E-Nabız sistemi üzerinden belirlenmiş bir şifre bulunmuyorsa üye ol seçeneği ile şifre alınabilir.

E nabız EKO Sonucu Nasıl Öğrenilir

Eko testi, kalp büyümesi, kalp kası hastalıkları, kalp kapak hastalıkları, kalp yetmezlikleri, kalp zarı hastalıkları, pıhtılar ve kalp tümörleri gibi hastalık teşhisi için kullanılır. Eko testi; kalbin ses dalgaları ile iç yapısı ve işlevinin incelenmesidir. Eko testi diğer adıyla kalp ultrasonu olarak adlandırılır. Kalp hastalıkları için istenilen EKO testinin sonuçları E-Nabız sistemi üzerinden öğrenilebilir. E-nabız sistemine giriş internet tarayıcısından ya da mobil cihazlara indirilen uygulama üzerinden yapılabilir. Önceden belirlenmiş şifre ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile giriş yapılabilir. Ardından ana sayfada bulanan tahliller menüsüne giriş yapılır. Tahliller menüsünde bulunan tarih aralıkları seçilerek EKO sonucu öğrenilebilir.

Benzer test yazısı: E nabız smear testi sonucu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu