Sağlık

Lyrica Psikiyatri Doktoru Yazar Mı

Ünlü hükümdar Kanuni Sultan Süleyman tarafından da dile geldiği gibi olmaya devlet bir cihanda sıhhat gibi.Lakin yine de kimi zaman insanlar kendilerine ne kadar dikkat ederse etsin değişik türden sağlık sorunları yaşarlar ve bunlara da değişik türden ilaçlar verilir. Bu ilaçlar arasında Lyrica isimli ilaç son derece farklı bir yere sahiptir. Hal böyle olunca da bu ilacı kullananlar psikiyatri doktoru bu ilacı yazar mı diye merak ediyorlar.

Lyrica Nedir Niçin Kullanılır

Lyrica üstte verilen kismi bilgilerden de anlaşılacağı gibi sinir sistemi ile ilgili olan bir ilaçtır. Epilepsi ve nöropatik ağrılarda kullanılır. Normalde bu ilacın tam ismi Pregabalin biçimindedir. Lyrica aynı zamanda huzursuz bacak sendromu, fibromiyalji, yaygın anksiyete bozukluğunu tedavi etmek için de kullanılır. Epilepsi hastalığında kullanımı parsiyel nöbetlerde ilave bir tedavi yöntemi tarzındadır. İlacın formülü ise C8H17NO2dir.

Lyrica Kimler Yazabilir

Sonuç olarak Lyrica isimli bu ilacı Psikiyatri, Beyin Cerrahisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Nöroloji, uzman doktorlarının bulunduğu sağlık kurulu raporu ve de bu uzmanlığa sahip olan doktorlar tarafından reçete edilmesi ile eczanelerden satın almak mümkündür. Yani evet Psikiyatri uzmanı bu ilacı yazabilir.

E nabız smear testi sonucu nasıl öğrenilir yazımıza göz atarak e nabız uygulaması için bir alıştırma yapmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu