Sağlık

E Nabız Epikriz Raporu Nasıl Alınır

Bireyin sağlığını tehdit eden acil vakalarda, hastanın hastaneye nakli ve hastaya müdahale süresinin azalmasına yardımcı olan bir rapordur. Hastanın işlemlerinin devam ettiği hastanede Epikriz Raporu hazırlanarak kişinin dosyasına konulabilir. Böylelikle tedavinin devamında, istenilen hastane veya fiziksel tedavi merkezinden tedaviye kalındığı yerden devam edilebilir.

Epikriz Raporu Hangi Durumlarda Verilmektedir

Epikriz Raporu’nda hastaya yapılan tüm tetkikler, uygulanan tedavi yöntemleri, kullanılan ilaçlar yer alır. Hastaya koyulan teşhis nedir? Tedavide karşılaşılan olumlu-olumsuz durumlar, ameliyat yapıldıysa yapılan operasyonda uygulanan tetkikler, hastadaki semptomlar, Epikriz Raporu’nda yer almaktadır. Bu raporu inceleyen doktor, hastanın tedavi sürecini rahatlıkla planlayabilir.

Hastanın hastalık ve tedavi geçmişini içeren rapor, doktorların uyguladığı tedaviyi diğer meslektaşına sunmak için hazırlanmaktadır. Bu rapor hastanın tedavisi hakkında hızlıca karar verilmesini ve zaman kayıplarını önler. Uzun süreli tedavi gören, farklı doktorların muayenesi ve ilaç uygulaması yaptığı her hastanın dosyasında epikriz raporu yer almalıdır.

E-Nabız Epikriz Raporu Nasıl Alınır

Hastaneden alacağınız epikriz raporu E-Nabız üzerinde ‘Dokümanlarım‘ kısmına yüklenecektir. Epikriz raporunun jpg, jpeg, png formatını, üst limiti 3MB olacak şekilde yükleyebilirsiniz. Birden fazla dokümanınız Dokümanlarım kısmında yer alıyorsa, raporları ayırt etmek için yüklediğiniz raporlara başlık da verebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu