Sağlık

MR Sonucu E Nabızdan Nasıl İndirilir

E-Nabız sistemine e-devlet üzerinden kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. E-Nabız sistemine kayıt olurken, kullandığınız șifre ile de giriş yapmanız mümkündür. E-devlet şifrenizi unutursanız, internet bankacılık şifrenizi kullanarak da e-devlet kişisel sayfanıza giriş yapabilirsiniz. Veya PTT’den ücret ödeyerek yeni bir e-devlet şifresi alabilirsiniz.

Manyetik rezonans (MR), BT, röntgen, mamografi, ultrason ileri görüntüleme yöntemlerindendir. E-Nabız sistemine giriş yaptığınızda “Ultrasonik Görüntülerim” yazan bir alan göreceksiniz. (Logo üzerinde kemik işareti var) Burada MR sonuçlarını ‘Rapor Aç’ ‘Görüntüyü Aç’ kısmını tıklayarak görebilirsiniz. Açılan görüntü/ rapor sayfasının en altında, en sağda disket işareti göreceksiniz. (Sayfa ileri- geri butonlarının solunda) Burayı tıklayarak bilgisayar/ cep telefonunuza istediğiniz rapor/ görüntüyü indirebilirsiniz.

E nabız telefon numarası silme

İstenilen görüntüyü JPEG, DICOM formatında indirmeniz gerekir. DICOM formatı, çeşitli açılardan görüntünün görülmesini sağlayan ve sağlık profesyonellerinin talep ettiği formattır. Rapor ve görüntüleri paylaş yaparak istediğiniz kişiye de göndermeniz mümkündür. İnternet hızınız, göndereceğiniz dosyanın boyutuna bağlı olarak rapor/ gönderinin e-postanıza düşme süresi değişecektir.

Tele tıp sisteminden e-posta aldığınız belirten mail geldiğinde, istediğiniz zaman aralığında indirme işlemi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu