Sağlık

MHRS Üyelik Hesap Bilgileri Değiştirme İşlemi

MHRS’ye kayıtlı olan e-posta, telefon numarası gibi kişisel bilgilerinizi değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz. Burada kayıtlı bulunan yanlış veya hatalı bilgileri düzeltebilir, tamamen kaldırabilirsiniz.

Öncelikle Merkezi Hekim Randevu Sisteminde var olan bilgilerinizi değiştirmek için sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yapabilmenin iki yolu vardır. Sisteme mobil cihazınız üzerinden MHRS uygulamasını indirerek giriş yapabilirsiniz veya www.mhrs.gov.tr web sayfası üzerinden sisteme üye olarak giriş sağlayabilirsiniz. Sisteme veya uygulamaya üye olduğunuz esnada sizden kimlik bilgileriniz veya diğer kişisel bilgileriniz istenecektir. Bu bilgilerin bir kısmı zorunludur. Bazı vatandaşlarımız bu bilgileri yanlış veya hatalı girmeleri sonucunda bilgiler üzerinde değişiklik yapmak istemektedir. Bizlerde bu yazımızda MHRS’ye kayıtlı olan bilgileriniz üzerinde nasıl değişiklik yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

MHRS Hesap Bilgileri Nasıl Değiştirilir

Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) kayıtlı bulunan bilgilerinizi güncellemek veya değiştirmek için öncelikle sisteme kayıtlı olmanız gerekmektedir. Sisteme Merkezi Hekim Randevu Sisteminin (MHRS) web sitesi üzerinden üye olabilir veya mobil cihazınız üzerinden Merkezi

Hekim Randevu Sisteminin (MHRS) mobil uygulamasını indirerek üye olabilirsiniz. Üyelik işlemleri sırasında kimlik bilgileri veya birtakım kişisel bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin sisteme girişi sırasında bazı aksilikler sonucu sisteme hatalı bilgiler girilebilmektedir. Veya cep telefon numarasının değişimi, adres değişimi gibi sebeplerden ötürü de bazı vatandaşlarımız sistemde bulunan bilgileriniz güncellemek veya değiştirmek isteyebilirler.

Faydalı yazı: MR sonucu e nabızdan nasıl indirilir

Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra giriş sayfasının sağ üst köşesinde bulunan isim ve soy ismin yazılı olduğu mavi buton üzerinde hesabınız ile alakalı bilgiler yer alacaktır. Bu kısımdan ‘’Hesap bilgilerim’’ bölümünden hesabınızla alakalı istediğiniz değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle Aşı ile alakalı bilgileriniz, muayene bilgileriniz ve randevu işlemleriniz ile alakalı smsler cep telefonunuza geleceği için cep telefon numaranızı güncel tutmakta fayda vardır. Özellikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) şifrenizi unuttuğunuz takdirde tekrar şifre alabilmek için cep telefonunuza sms gelecektir bu sebeple cep telefonunuzu Merkezi Hekim Randevu sistemi(MHRS) en güncel hali ile kayıtlı tutmaya çalışın. Cep telefonunuzu veya diğer kişisel bilgilerinizi ‘’İletişim Bilgilerim’’ bölümünden değiştirebilirsiniz.

Mhrs ek randevu için https://www.enabizsistemi.com/mhrs-ek-randevu-ne-demek/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu