Sağlık

Bebekler İçin Öksürük Şurubu

Bebekler için öksürük şurubu adeta bir kurtarıcı konumundadır. Bebeklerin öksürüklerine çeşitli faktörler neden olabilir. Aileler, bu çıkmazdan dolayı bebekleri için en iyi seçeneği bulmak için çabalıyorlar.

Tipik soğuk algınlığı bebeklerde de öksürüğe neden olabilir. Soğuk algınlığının başladığını gösteren bu semptomu yaşıyorlarsa, bebeğe doğal şuruplar vermeniz gerekebilir.

Actifed Öksürük Şurubu

Bir bebeğin sinüsleri rahatsızlığa neden olabilir. 36 ay sonra uzmanlar Actifed’i tavsiye ediyor. Bu şurup bebeğin ciğerlerini temizler. 36 aydan küçük bebekler için önerilmez.

Mukotik Öksürük Şurubu

Balgam için Mukotik öksürük şurubu önerilir. Bu şurup boğazı yumuşatır ve balgamın dışarı atılmasını kolaylaştırır. Yutma veya nefes almayı engelleyen öksürükler için önerilir. Bebeğin bronşlarını temizler ve nefes almasını kolaylaştırır.

Pedifen Öksürük Şurubu

Sinüzit, farenjit, soğuk algınlığı vb. için en sevdiğimiz şuruplardan biridir. Yeni doğanlar ve her yaştan çocuklar için güvenlidir. 24 aylıktan küçüklerin doktor tavsiyesine ihtiyacı vardır.

Amoklavin Öksürük Şurubu

Antibiyotik şurubudur ve iki aydan büyük bebekler için kullanılabilir bir şurup. 11-12 yaş içinde uygundur. Bademcik ile ilgili öksürüğü hafifletebilir. Bebeğin ağırlığı, her dört saatte bir verilebilecek dozu belirler.

Zaditen Öksürük Şurubu

Mevsimsel öksürük şurubu. Zaditen öksürük şurubu, altı aydan büyük bebekler için doğal ve güvenlidir. Alerjiler ve solunum problemleri için önerilir. 6 aylıktan büyükler günde iki kez alabilir. Her bebeğin ölçüsü ağırlığına bağlıdır.

E nabız şifresi nasıl oluşturulur yazımızın e nabız kullanıcısı sizler için faydalı olacağını düşünüyoruz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu