Sağlık

Acnelyse SGK Karşılıyor mu

Acnelyse etkin maddesi retinoik asit (trerinoin) olan bir kremdir. Etkin madde olan retinoik asit (tretinoin), deriye uygulandığı taktirde en üst deri tabakasına etki ederek hücrelerin yenilenmesini sağlar ve derinin kendini onarım mekanizmalarına aktifleştirir. Cildin yan tepki göstermediği, kolaylıkla absorbe ettiği özel bir formül içeren acnelyse, bu özellikleri dolayısıyla cilt kan dolaşımını düzenler, ciltteki gözenekleri sıkıştırarak cildi güçlendirir. Ek olarak derideki kolajen üretimini uyararak cildin en üstteki ölü tabakasını inceltir. Acnelyse, alüminyum tüpler içerisinde 20 gram olarak sunulur. Açık sarı renge sahip, kokulu, homojen formda bir kremdir. Yukarıda bahsi geçen özellikleri sayesinde akne (sivilce) tedavilerinde kullanılır.

Hamazinc krem ne işe yarar adlı makalemiz sizlere fayda sağlayacaktır.

Acnelyse Nasıl Kullanılır

Acnelyse’i günde bir defa geceleri deri üzerine uygulayınız. Uygulama esnasında cilt üzerinde sıcaklık ve batma hissi meydana gelebilir. Miktarını veya kullanma sıklığını değiştirerek uygun bir dozaj ayarlamanız gerekebilir.

Tedavi sonuçları iki üç hafta içerisinde sonuç verir, kesin sonuç görmek için altı haftadan fazla süre beklemek gerekebilir.

Acnelyse, temiz ve kuru cilt bölgesine ince bir katman olarak sürülmeli ve parmaklar ile masaj yapılmalıdır. Krem uygulandıktan sonra ise ellerin yıkanması gerekir.

  • Etkin madde veya yardımcı maddelere karşı bir alerjiniz bulunuyorsa
  • Hamile iseniz
  • Hamile kalmayı planlıyor iseniz

Kesinlikle Acnelyse’i kullanmayınız. Acnleyse’nin yiyecek ve içecek ile etkileşimi bildirilmemiştir.

Acnelyse SGK Tarafından Karşılanıyor mu

Normal reçete ile verilen acnelyse krem, SGK tarafından karşılanmaz. Ayakta tedavi ve yatakta tedavi süreçlerinin her ikisinde de SGK tarafından ödenmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu