Sağlık

E Nabız Patoloji Sonucu Öğrenme

e-Nabız şifresi olmayan kullanıcıların sisteme giriş yapabilmeleri için sisteme giriş şifresi oluşturmaları gerekmektedir. e-nabız sistemine giriş yapabilmek için oluşturulacak şifre için 2 seçenek bulunmaktadır. Şifre için e-Devlet uygulamasına girilerek e-Nabız uygulamasına girilerek şifre oluşturulabilir. Diğer seçenek ise Bireyin bağlı olduğu Aile Hekimine kendisine ait olan cep telefon numarasına vererek sisteme kayıp etmesine talep etmesi gerekmektedir. Kayıt yapıldıktan sonra cep telefonuna kısa mesaj ile iletilen tek kullanımlık erişim kodu ile sisteme giriş sağlanmaktadır.

E-Nabız Sistemine Giriş Nasıl Yapılır

e-Nabız sistemine giriş yapabilmek için kullanıcı şifre oluşturulduktan sonra internet üzerinden arama motoruna e-Nabız yazılarak arama butonuna arama komutu verilir. Arama sonuçlarından e nabız T.C. Sağlık Bakanlığı sekmesi seçilerek giriş yapılır. Açılan sekmenin sol üst kısmında e-nabız giriş bölümü bulunmaktadır. Kullanıcı önceden belirlemiş olduğu kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapabilmektedir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra istenilen bilgilere ulaşabilmektedir.

Acnelyse SGK karşılıyor mu

E Nabız Patoloji Sonucu Öğrenme

Sağlık Kurumları, kurumlarına başvuran bireylerden hastalık teşhisi ve tedavi işlemleri için bireylerden numune örneği talep etmektedir. Talep edilen numune örneği ilgili birime teslim edilir. Alınan numuneler ilgili birimde görevli görevlilerce incelendikten sonra çıkan sonuçlar yetkililerce sisteme girilir. Patoloji tahlil sonuçlarını öğrenmek isteyen hasta veya hasta yakınları Hastanede görevli personel veya Sağlık Bakanlığı’nın resmi siteleri veya uygulamaları üzerinden ulaşabilmektedirler. Hasta veya hasta yakınları hastanın kimlik bilgileri ve şifresi ile Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-nabız sisteminden tahlillerim bölümü seçilerek patoloji sonuçlara ulaşabilmektedirler. Patoloji sonucu nasıl öğrenilir sorusuna cevap vermiş olduk

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu