Genel

Yeni Kimlik Ücret Yatırma İnternetten

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok işlemler internet üzerinden sağlanmaya başlamıştır. İnternet üzerinden bireylere verilen hizmet kurumlarda ki hizmetleri aratmamaktadır. İnternet üzerinden sunulan hizmetler kurumlarda ki iş yükünü hafiflettiği gibi bireylerinde zaman kaybı yaşamadan, bulundukları ortamdan ayrılmadan internet üzerinden iş ve işlemlerini yapmalarına olanak sağlamıştır. Yeni Kimlik Ücreti İnternetten Yatırma hizmeti de internet üzerinden verilmektedir.

Yeni Kimlik Ücreti Nereden Yapılır

Kimlik başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru işlemlerinden önce kimlik harç ücretini ödemeleri gerekmektedir. Yeni kimlik ücreti yatırma nasıl yapılır sorusuna verilecek birkaç seçenek bulmaktadır. Kimlik ödeyecek kişiler fiziki olarak banka şubeleri ve PTT şubelerine müracaat ederek ödemelerini gerçekleştire bildikleri gibi internet üzerinden de ödeme yapılabilmektedir. İnternet üzerinden ödemem yapacak kişiler Online Bankacılık ve Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden kimlik ücretini ödeye bilmektedirler.

Dövizi hangi atm bozar

Yeni Kimlik Ücreti Yatırma Nasıl Yapılır

Mobil Bankacılık Üzerinden Ödeme

  • Mobil bankacılık şifresi ile giriş yapılarak ödeme bölümüne giriş yapılır. Açılan sayfada Vergi bölümüne girilerek kimlik kartı satış bedeli yazan butona tıklanılarak ödeme sayfasına girildikten sonra ödeme yapılır.

Online Bankacılık Üzerinden Ödeme

  • İnternet üzerinden arama motoruna Kimlik Harç ücreti ödeme yarılarak arama yapıldığında, açılan sekmede https//ivd.gib.gov.tr internet adresi görülecektir. Sekmeye giriş yapılarak ödeme yapılabilir.

Yeni Kimlik Ücreti Ne Kadar

2022 yılı için güncellenen fiyat Yeni Kimlik Ücreti 37,50 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu