Sağlık

E Nabız Kan Grubu Kartı Alma

Kan grubu kartı işe girerken, ehliyet ve pasaport alırken istenen evraklardan biridir. Spor faaliyetleri başlangıcında, bazı sağlık işlemlerinin başlangıcında da (ameliyat, doğum) kan grubu bilgisi istenmektedir. Riske atmamak için hastaneler, siz kan grubu bilgisini verseniz bile bizzat yeniden yaparlar.

Kan grubu kartını; Kızılay, özel ve devlet hastaneleri, Aile Sağlığı Merkezi’nden alabilirsiniz.

Kan Grubu Kartı Nasıl Alınır

Kan grubu kartını neden almak istediğinizi belirterek Aile Sağlığı Merkezi, (eski adıyla Sağlık Ocağı) Kızılay, özel veya devlet hastanelerinden alabilirsiniz. Kan grubunuzun belirlenmesi için, aç veya tok olmanız fark etmez.

Dövizi Hangi ATM bozar

Kan grubunuzun belirlenmesi için, parmak ucundan alınan bir damla kan yeterli olmaktadır. Kanda bulunan eritrosit hücreleri içinde A, B antijeninin bulunup bulunmamasına göre kan grubunuz A, B, AB, 0 grubu olacaktır. Alyuvarların yüzeyinde olan D proteinin varlığı/yokluğu Rh (+) veya Rh (-) durumunu belirler. Kan grubunuz bu unsurlara göre belirlenir ve bilgi kan grubu kartına işlenir.

E Nabız Kan Grubu Kartı Alma

E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi üzerinde gri renkli adam logosu olan yerde (daha sonradan kendi fotoğrafınızı bu alana yükleyebilirsiniz) kişisel bilgileriniz yer almaktadır. Bu alanda boy, kan grubu, aile hekimi bilgileriniz yer almaktadır. Dilerseniz kan grubu kartınızın görselini taratıp; jpeg, jpg formatında ‘Dokümanlarım‘ alanına yükleyebilirsiniz.

E-Nabız ana ekranda yer alan ‘Tahlillerim‘ kısmında kan grubu testi yaptırdığınız tarihteki kaydı sorgulayabilirsiniz, buradan test sonucunda çıkan kan grubu bilgisini görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu