Finans

Mucit Girişimci Kredisi

Mucit girişimci kredisi nedir ve nasıl alınır gibi merak ettiğiniz konular vardır. Bu krediye ilişkin kısa ve öz bilgiler ile yazımızdan yararlanabilirsiniz. Böyle bir durumunuz varise ve verilen kredi hakkı sizi de kapsıyor ise güvenilir şekilde başvurma adımlarını takip edebilirsiniz.

Mucit Girişimci Kredisi Nedir

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kendi işinin patronu olmak isteyen ve kendi işlerini profesyonel şekilde kurmak, yönetmek isteyen girişimcilere verilen bir destek kredisidir. Bu krediden hem işini kurmak isteyen hem de bir yıl içerisinde işini kurmuş olan genç girişimciler yararlanabilir. KOSGEB kredisi, TUBİTAK veya TTGV hibeleri almış olan kişiler de aynı şekilde bu krediye başvurabiliyor ve imkândan yararlanabiliyor. Mucit Girişimci kredisi maksimum 75.000 TL ye kadar Halkbank’ın vermiş olduğu bir kredi türüdür. Maksimum 48 ay vade ile ilgili kredi talep edilebilir ve vade imkanı olur.

Yeni kimlik ücreti internetten yatırma

Mucit Girişimci Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir

Mucit girişimci kredisi başvuru şartlarını aşağıda listeledik.

  • Bu krediye başvuruda bulunan kişilerin üniversite mezunu olmaları istenir.
  • Kendi alanları ile ilgili bir girişim içerisinde olmaları gerekmektedir.
  • Üniversiteden mezun olduğu alana ilişkin bir girişimcilik sergilemiyor ise, bu iş ile ilgili bir kurs belgesi veya yeterlilik belgesine sahip olması istenir.
  • Teknokent içerisinde bulunan patenti alınmış olan buluş veya icatları hayata geçirmek isteyen genç girişimciler ilgili krediye başvurabilir.
  • Bu krediye başvuran adaylar 30 yaşını doldurmamış olmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu