Sağlık

Antikor Testi SGK Karşılıyor mu

Antikor testi daha öncesinde bir hastalığın geçirilip geçirilmediğini tespit etmek amacıyla kişilerden alınan kan örneği ile yapılan işleme denmektedir. Dünyayı kasıp kavuran covid-19 virüsünün ortaya çıkması ile bu işlem sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Antikor testi yalnızca hastalığın geçirilip geçirilmediğinin anlaşılmasında değil vücudun hastalığa karşı bağışıklık kazanıp kazanmadığının belirlenmesinde de büyük bir rol oynamaktadır.

Bir hastalık geçirildikten sonra vücut o hastalığa karşı antikor üretmektedir. Bu antikorlar hastalığa karşı bir savunma mekanizması görevi görmektedir. Belirti taşıyan taşımayan herkesin bu testi yaptırarak hastalığa karşı durumunu öğrenmesi büyük bir önem taşımaktadır. Antikor testi SGK karşılıyor mu sorusu oldukça üzerinde düşünülen bir konudur.

Botoks SGK karşılıyor mu

Pandemi sürecinde Covid-19 hastalığına yakalanan herkesin hastane giderleri ve tedavi masrafları devlet tarafından karşılanmaktaydı. Ancak şuanda ise antikor testi nerede yapıldığına bağlı olarak bir ücrete tabi tutulmaktadır. Özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde kolaylıkla yaptırabileceğiniz antikor testi için hastaneleri arayarak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu