Sağlık

Pet-ct SGK Karşılıyor mu

Pet-ct SGK karşılıyor mu diyenler hem Pet-CT hakkında hem de SGK ödemesi kapsamında buradan bilgi alabilir.

Pet-ct hastanelerde bulunan emisyon tomografisi ile bilgisayarlı tomografi cihazlarını yaptığı işi tek başına yapan başka bir cihazdır. Günümüzde her hastanede bulunmuyor. Bunun için Pet CT çektirmek isteyen kişilerin bu cihazın bulunduğu hastaneye gitmesi daha önemli oluyor.

Genellikle üniversitelerin hastanelerinde veya özel hastanelerde bulunuyor. Ancak SGK karşılama kriterleri bulunuyor. Hekimin gerekli görmesi ve reçete etmesi halinde SGK bu cihazın ücretini karşılıyor. Ancak siz kendiniz kontrol amacı ile randevu alarak bu görüntüleri çektirmek isterseniz, bunu SGK karşılamıyor. SGK’nın karşılama ücreti ise maksimum 2000 TL ile sınırlıdır. Pet CT cihazı görüntü ücretleri de özel hastanelerin değişen politikasına bağlı olarak 1000 TL ile 3000 TL arasında yer alıyor.

Atezolizumab SGK karşılıyor mu

SGK’nın karşılamış olduğu ücretin aşımında vatandaş kalan tutarı kendi ödemek durumunda oluyor. Bu nedenle hastane seçerken hem özel hastanenin ücret politikasını hem de SGK ile anlaşması olup olmadığını incelemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu