Sağlık

E Nabız Bilgi

Vatandaşların tıbbi özgeçmişini içeren e nabız sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanmıştır. Sağlığı ilgilendiren çok sayıda bilgiyi içeren bu sisteme mobil cihazlar ve internet sitesi üzerinden erişim mümkündür. Geçmiş randevu takvimi, kullanılan ilaçlar, aşı takvimi, radyolojik görüntüler, yapılan tahlillere ait sonuçlar, doktor tarafından tanı koyulan hastalıklar, alınan raporlar, yazılan reçeteler, gidilen hastane ile muayene tarihleri sistemde yer alan bilgilerden bazılarıdır.

E Nabız Girişi

E nabız giriş için birden fazla seçenek vardır. E devlet ile giriş, e imza ile giriş, aile hekimi girişi, doğrudan e nabız kullanıcılarının TC kimlik numarası ve e nabız şifresi ile girişi gibi yöntemler kullanılır. Sisteme ilk defa giriş yapacak olanların e devlet aracılığıyla giriş yapmaları ve şifre oluşturmaları gerekir. Giriş yapma ve kayıt oluşturma ile alakalı haberlere e nabız giriş kısmından ulaşılabilir.

E Nabız Aile Hekimi

Aile hekimleri tarafından sıklıkla kullanılan e nabız aile hekimi platformu üzerinden vatandaşa geçici e nabız şifresi oluşturulabilir. Sağlık Bakanlığı nabız projesi kapsamında düzenlenen bu uygulama ile ilgili güncel haberler aile hekimi kategorisinden takip edilebilir.

E Nabız Genel

En güncel ve yeni haberleri içeren e nabız genel kategorisi hem özel hastaneler hem de devlet hastaneleri ile ilgili bilgiler sunar. Özellikle SGK tarafından karşılanan ilaçlar, ilaçların hangi reçete olduğu gibi başlıklar kategorinin en çok merak edilen başlıkları arasındadır. E nabız bilgi sistemi hakkında her şeye ulaşmak ve kişisel sağlık bilgilerini daha donanımlı şekilde yönetmek için kategorileri ziyaret etmek fayda sağlayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu