Genel

Cildiye İlaçlarını SGK Karşılıyor mu

Cildiye ilaçlarını SGK Karşılıyor mu diye sorduğunuzda aslında bu çok genel bir tabir olur. Çünkü cildiye ilaçlarının bir kısmını SGK karşıladığı gibi, bir kısmını karşılamaz. Cildiye ilaçları dermatoloji uzmanları tarafından reçete edilir. Uzman reçetesinde olduğu için raporu olan hastalara aile hekimleri bu ilaçları reçete yazar. Ancak raporunuz bulunmuyor ise ve cildiye ilacını temin etmeniz gerekiyor ise, öncelikle bir dermatoloji uzmanına görünmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.

Sivilce tedavisi, egzama, sedef hastalığı, ürtiker ya da atopik ciltler için cildiye ilaçlarına ihtiyaç bulunur. Bazen de saç egzaması başta olmak üzere cilt hastalılarının tedavilerinde eczacının yaptığı karışım ilaçlarına ihtiyaç duyulur. Bu karışım ilaçlarını SGK karşılamaz.

Dolven şurup devlet karşılıyor mu

İlaç çeşitlerinde çok fazla isim olduğu için ve farklı tedavi dallarını ilgilendirdiği için geniş bir fiyat aralığı vardır. Bu nedenle fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak çoğunluğu beyaz reçeteli ilaçtır. Reçete ile anında temin edilebilir kolaylığı bulunur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu