Sağlık

Çinko Tablet SGK Karşılıyor mu

Çinko tablet SGK karşılıyor mu diye soruyor iseniz, hemen belirtelim. Çinko tablet markası olarak birçok ürün vardır. Türkiye’ de yerli ve yabancı olan birçok çinko tablet markasını bulabilmek mümkündür. Bu nedenle bu içeriğimizde tek bir markadan bahsetmeyeceğiz. Yirmiye yakın olacak şekilde piyasada bulunan çinko tabletler vardır.

Bunlar bazı değişik aromalar ile tatlandırılmıştır. Damak tadına uygun olarak istediğiniz tatlandırılmış ürünü tercih edebilerisiniz. Portakal aromalı, kara mürver aromalı, erik aromalı gibi değişik aromaları olan tabletler bulunur. Çinko tabletleri SGK karşılamaz. Çünkü bunların hepsi takviye edici gıdadır. Takviye edici gıdalar da SGK tarafından devlet ödemesi olmayan ürünler grubuna girer.

Dinlendirici gözlük sgk karşılıyor mu

Çinko tablet yeşil reçete mi kırmızı reçete mi diyorsunuz. Ancak bütün takviye edici gıdalar gibi reçetesiz şekilde satışa sunulmaktadır.

Çinko Tablet güncel fiyatı markaya göre değişiklik göstermektedir. Minimum 50 TL den başlayarak her bütçeye uygun olarak ve maksimum 200 TL ye kadar çinko tablet bulabilmek mümkün olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu