Sağlık

Gözkapağı Ameliyatı SGK Karşılıyor mu

Göz kapağı ameliyatı hakkında bu içeriğimizde, fiyat ve SGK kapsamında oluşan bilgiler doğrultusunda açıklama yapacağız.

Gözkapağı ameliyatı SGK karşılıyor mu sorusu aslında keskin çizgi ile ayrılmamıştır. Kısmi olarak SGK bu ameliyatları karşılar diyebiliriz. Ancak belirli şartları bulunmaktadır. Öncelikle belirtmeliyiz ki devlet estetik ameliyatları karşılamıyor. Dolayısı ile yapılan göz kapağı ameliyatı estetik amaçlı ise SGK bunu karşılamayacaktır. Ancak bir kalıtsal bir rahatsızlık, rapora bağlı bir hastalık ya da iş kazası gibi kazaların ardından göz kapağı ameliyatı olunması gerekiyor ise, SGK bu ameliyatın tamamını karşılamaktadır.

Fizik tedaviyi SGK karşılıyor mu

Göz kapağı ameliyatı güncel fiyat özel hastanelerde ve kliniklerde 5000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir. Ancak devlet hastanelerinde SGK kapsamında ücretsiz bu ameliyatı yaptırmak mümkün olacaktır.

Göz kapağı ameliyatı yeşil reçete mi kırmızı reçete mi gibi sorularınız bulunuyor ise, bu tür ameliyatların ardından beyaz reçeteli olarak ilaçlar reçeteye yazılır. Hastanın iyileşme sürecine katkı sağlanır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu