Sağlık

Güneş Gözlüğü SGK Karşılıyor mu

Güneş gözlüğü hakkında bu içerikte sizlere bilgi sunacağız. Güneş gözlüğü bilindiği üzere güneş ışınlarından göz sağlığını korumak amacı ile yapılmıştır. Piyasada her ne kadar sahte olan gözlükler olsa dahi, güneş gözlerini optikten ve orijinal olarak temin etmek sağlıklıdır. Hem yetişkinler için hem de bebek ve çocuklar için göz sağlığını korumanın önemli yolu orijinal güneş gözlüğü kullanmaktadır. Ancak oluşan fiyat pahalılığı nedeni ile güneş gözlüğü SGK karşılıyor mu diye sorabilirsiniz. Ancak ne yazık ki güneş gözlüğü devlet tarafından ödemeye dahil edilmeyen optik ürünler listesine girer.

Dinlendirici gözlük SGK karşılıyor mu

Güneş gözlüğü yeşil reçete mi kırmızı reçete mi diyorsanız, numaralı gözlükleri güneş gözlüğü yapacak iseniz, bunun için reçeteye ve rapora ihtiyacınız bulunuyor. Ancak beyaz reçete kapsamanda sunulan raporlar ile bunu alabiliyorsunuz. SGK bunları da karşılamıyor.

Güneş gözlüğü güncel fiyatı ise 100TL den başlayarak 25.000 TL ye kadar çıkabiliyor. Her bütçeye ve yüz tipine uygun güneş gözlüğünü optiklerden bulabilmek mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu