Sağlık

DNA Testi SGK Karşılıyor mu

DNA testi SGK karşılıyor mu diye merak edenler için bu içeriğimizde DNA testi hakkında bilgi vereceğiz. DNA testi insanların gen dizilimleri ile birlikte kimliklerini belirleyen bir testtir. Böylelikle üst soy ve alt soyu tespit etmek bu anlamda önem arz eder.

DNA testi devlet hastanesinde yapılmaz. Özel hastanelerde de bu testin yapılması mümkün değildir. Adli tıp kurumlarına başvurmak ve adli tıpta bu testi yaptırmak gerekir. Özel laboratuvarlarda da bu test yaptırılabilir. Adli tıpta 7 ile 10 iş günü içerisinde beklemek gerekir. Ancak beklemek istemeyen kişiler bir günde raporun çıkabilmesi için özel laboratuvarlarda bu testi yaptırabilmektedir. Ücretsiz şekilde yapılması mümkün değildir. SGK bu testi karşılamaz. Bu nedenle devlet kontrolünde yapılır. Ancak devlet bu testin ücretini ödemez.

Güneş gözlüğü SGK karşılıyor mu

DNA testi güncel fiyat 650 TL den başlayarak 1500 TL ye varan farklı fiyat politikası uygulanır. Hem özel mali yönetim hem de süre bazlı çalışma fiyatı etkileyen işlemler arasında yer alır.

DNA testi yeşil reçete mi kırmızı reçete mi diyenler için, bu işlemler reçetesiz şekilde direkt olarak yapılmaktadır. Adli Tıp kurumuna başvurmak yeterli bir adımdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu