Otomobil

Chery Alia Nasıl Bir Araba Alınır mı

2005 yılından sonra ülkemize giren Chery Alia nasıl bir araba, alınır mı? Gibi sorular bu dönemden sonra sıklıkla gündeme gelmiştir. Bu arabanın üreticisi Çin’dir. Parça ve yedek parçalarının da Çin’den gelmektedir. Türkiye’de 2008 ve 2011 yılları arasında satışı yapılarak karayollarında boy göstermeye başlamış bir araba modelidir.

ABS, klima, otomatik camlar, katlanır koltuk, elektrikli aynalar gibi birçok özelliği bulunan bu araba 110 beygir gücünde bir motora sahiptir. Genellikle kullanıcılarına göre iç malzeme kalitesi oldukça düşük bulunduğundan araba tercih edilir bir hal alamamıştır. Ön ve iç kapı kollarında kullanılan plastiğin kalite düşüklüğü, iç döşemede kullanılan kumaş ve plastiklerin yetersizliği gibi sebeplerden arabanın özellikle bu modeli fazla talep görmemiştir.

Chery Kimo nasıl araba alınır mı

Özellikle dönemin popüler arabalarının sağlamlık konusunda kendisini fazlasıyla geliştirmesi dönemki müşterilerin otomobillere olan bakış açısını da değiştirmiştir. Bu sebeple hem üreticiler hem de alıcılar arabaların sağlamlığı konusunda Chery Alia modelini tercih etmemeye başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu