Sağlık

Desiferol SGK Karşılıyor mu

Bu yazımızda desiferol ne işe yarar bu konu hakkında bir makale hazırladık. Bu sayede sizler ilaç hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceksiniz. Desiferol d vitamini eksikliği olan hastalara hekimler tarafından reçete edilir. Bu sayede D vitamini karşılamak açısından önemli bir etkiye sahiptir. Herhangi bir olumsuz yan etkisi olmadığı gibi vücudun günlük alması gereken D vitamini ihtiyacını da karşılamaktadır.

Driclor SGK karşılıyor mu

Desiferol SGK karşılıyor mu diye vitamin olduğu için, merak ediyor olabilirsiniz. Bu ilacı SGK karşılamaktadır. Tablet şeklinde, damla şeklinde olmak kaydı ile iki türü bulunur. Farklı mg. şişelerde birkaç türünü bulabilirsiniz. Çeşitleri bulunan bir ilaçtır. Bu nedenle farklı fiyatları vardır.

Desiferol güncel fiyatı 27 TL ile 47 TL arasında değişir. Ancak SGK karşıladığı için herhangi bir ilaç farkı ödemeden ücretsiz şekilde satın alabilirsiniz. Ancak devlet katılım payını ödemeniz gerekir. Devlet katılım payından muaf olan hastalar ise bağırsak operasyonu geçirmiş, organ ve doku nakli olmuş olan raporlu hastalardır. Desiferol yeşil reçete mi kırmızı reçete mi sorusu da sıklıkla sorulur. Bu ilaç beyaz reçete ile yazılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu