Sağlık

Depakin Yeşil Reçete mi

Kullanım ve uygulama noktasında Epilepsi tedavilerinde sıklıkla tercih edilen Depakin reçetesiz satılır mı, Depakin reçetesiz alınır mı, Depakin yeşil reçete mi? Epilepsi tedavisinin yanı sıra bipolar bozukluklar yaşayan kişilerde de kullanılan bu ilaç reçetesiz şekilde eczaneden alınamaz. Uzman doktor tarafından gerekli muayene yapıldıktan sonra hastanın genel durumuna göre yazılabilmektedir. Haricen Depakin kullanmak için eczaneye gidip almanız söz konusu değildir.

Diazem yeşil reçete mi

Hem bipolar bozukluklarda hem de epilepsi tedavilerinde kullanılan Depakin yeşil reçete mi? Sorusuna gelecek olursak evet yeşil reçeteli ilaçlar grubundadır. Teşhis ve teşhise bağlı olarak yapılacak olan tedaviye göre ilaç dozajı belirlenip gerekli uygulama yapılmaktadır. Depakin muadili ilaçlar listesinde Convulex, Navarin, Valposim ve Valeptik yer almaktadır. Etken maddeler bakımından benzerlikler gösteren bu ilaçlar yan etki bakımından farklılıklar göstermektedir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhabalar, admin cevap için teşekkür ederiz. İlaçlar hakkında aradığımız bütün soruların cevaplarını sitenizde bulabilmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu