Otomobil

Ön Cam Çatlak Tamiri Fiyatı Ne Kadar

Otomobillerin ön camında çatlak olması ciddi bir sorundur. Ancak cam fiyatları pahalı olması sebebiyle pek çok kişi tamir ettirme yoluna gitmektedir. Peki ya araba ön cam çatlak tamiri ne kadardır?

Aracınızla yolda giderken önde giden arabadan seken en ufak taş parçası bile ön camın çatlamasına neden olabilir. Çatlak cam demek hem görüntü açısından kötü hem de sürüş güvenliğini olumsuz etkilemektedir. Görüş alanını bozduğu için ön camda çatlak olması aracınızın Tüvtürk muayenesinden ağır kusurlu olarak kalmasına neden olacaktır. Bunda sürücünün görüş alanını kısıtlaması en büyük rolü oynar. Ön cam çatlağı bazı durumlarda tamir edilebilirken, bazı çatlaklar tamir edilemez. Çatlak ne kadar uzun olur ve fazla kollara ayrılırsa tamiri o derecede imkansız hale gelmeye başlar. Ön camın çatlak olması durumunda tamir edilmesi gerekmektedir.

Ön Cam Çatlak Tamiri Fiyatı Ne Kadar – 2022

Aracınızın ön camında çatlak varsa ve genelde sigortalar bunu karşılar. Bunun için önce aracınıza sigorta yaptırdığınız şirket ile görüşmeniz gerekmektedir. Ancak bir yıl içerisinde bir kere karşıladığı için ikinci defa olması durumunda çatlak tamir ücreti için sizin ödeme yapmanız gerekecektir. Ön cam çatlak tamiri için özel maddeler kullanılmaktadır. Ustanız çatlağa süreceği silikon benzeri bir madde sürerler. Ardından camın çatlağının içine giren bu madde donar ve çatlak izini geçirir. Cam çatlağını geçiren maddenin adı “seryum oksit” olarak bilinmektedir ve oldukça pahalıdır. Sanayide oto cam ustaları bir cam için çatlak tamir fiyatı 350 ile 600 lira arasında para almaktadır. Ancak bu fiyat çatlağın büyüklüğüne göre çok daha artabilir. Hatta bu kadar şeyle uğraşmak yerine biraz daha fazla para verip sıfır cam almak daha mantıklıdır. Ayrıca tamir edilen çizik cam zamanla maddenin özelliğinin ortadan kaybolması nedeniyle yeniden çatlak görüntüsüne gelir. Bu sebeple tamir yerine camı değiştirmeniz çok daha mantıklı bir şey olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu