Otomobil

Daewoo Matiz Yorumları

Deawoo markası tarafından 1998 ile 2002 yılları aralığında üretimi yapılan Matiz otomobiller 0.8 litrelik motor hacmine sahiptir. Mini araçlar içerisinde bulunan Deawoo Matiz yorumları incelendiğinde bu aracın az yakan seçenekler arasında bulunduğu görülecektir. Motor gücünün az olmasından dolayı performans araçları arasında kabul edilmeyen Matiz modeller bayan arabası olarak görülmektedir.

Şehir içi ufak çaplı gezilerde kullanılabilen Daewoo Matiz arabalar kolay park edilebilir olması ile öne çıkmaktadır. İç dizaynına bakıldığında oldukça ufak olduğu görülen aracın bagaj kısmı bebek arabası gibi eşyaları alamayacak kadar küçüktür. Yakıt cimrisi olarak görülen araç ağırlık olarak hafif olmasından dolayı yol tutuşu açısından zayıftır.

Bu araba iyi bir gezi arabasıdır. Lakin parça sorunu yaşayabilirsiniz.

Daewoo Matiz Alınır Mı?

Daewoo Matiz araçlar fiyat performans değerlendirmesi yapıldığında yüksek fiyata düşük performans sunmasından dolayı tercih edilen araçlardan biri değildir. İkinci el olarak satışları oldukça az olan bu modeller yedek parça ve tamir açısından da sorun yaşayacağınız bir araç olacaktır. Ayrıca parçalarının yüksek fiyattan sunulmasından dolayı pahalı araç kategorisine dahi girebilmektedir.

Kaynak: https://otokafa.com/daewoo-matiz-yorumlari/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu