Sağlık

Jinekomasti Ameliyatını SGK Karşılıyor mu

Jinekomasti ameliyatı erkeklerde oluşan anormal meme boyutunun giderilmesinde etkilidir. Çocukluk ve ergenlikte gözlemlenen meme büyüklüğü birçok erkek çocuğunda olumsuz etki yaratmaktadır. Hormon dengesizliğine bağlı olarak erkeklerde meme hacminin normalin üzerinde olması jinekomasti olarak adlandırılmaktadır. Jinekomasti ameliyatı SGK karşılıyor mu hastalar için önemli bir sorudur. Her ne kadar hormonel bozukluklardan kaynaklansa da devlet jinekomasti ameliyatını karşılamamaktadır. Bu yüzden jinekomasti ameliyatı olmak isteyen hastalar özel hastanelere yönlenmektedir.

Janumet SGK karşılıyor mu

Devlet hastanelerinde jinekomasti ameliyatının gerçekleşmesi adına elinizde rapor olması gerekmektedir. İleri boyutlarda olan jinekomasti hastaları heyet kararı ile birlikte devlette ameliyat olabilmektedir. Ancak ameliyat masrafları devlet hastanelerinde çok daha uygun olacaktır. Jinekomasti ameliyatlarına plastik cerrah tarafından yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sitenizin tasarımı da içerikleriniz de harika, özellikle içerikleri adım adım görsellerle desteklemeniz çok başarılı emeğinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu