Sağlık

Voonka kolajen kilo aldırır mı ?

Gıda takviyesi ürün satın alırken kilo aldırır mı endişesi olmaktadır. Bu makalede Voonka kolajen kilo aldırır mı sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

Voonka markasının kolajen konusunda birkaç farklı ürünü bulunmaktadır. Yirmili yaşları geçince vücudun kolajen üretimi azalmakta ve ufak ufak kırışıklıklar olmaktadır. 30’lu ve 40’lı yaşlarda kırışıklık ve sarkma şikayetleri daha belirgin hale gelmekte, ağır sporlar sonrası eklem ağrıları olmaktadır.

Uzmanlar 40 yaşlardan itibaren kolajen kullanımının bu tür sorunlara bir miktar iyi geldiğini söylemektedirler. 40 yaşından önce de kolajen takviyesi gereklidir ama kolajen takviyesinin asıl gerekli olduğu zamanlar, 40’lı, 50’li ve 60’lı yıllar, ve sonraki yıllardır.

Voonka kolajen ülkemizin çok satan kolajen markalarından birisi ve kullananların ürün hakkında değişik yorumları mevcuttur.

Voonka resmi sitesinde ve satışı yapılan diğer internet sitelerinde ürünün yan etkisi olmadığından bahsedilse de bazı kullanıcılar ürün hakkında bazı konulardan şikayet etmektedir.

Örneğin sivilce yaptığını söyleyenler, mide ağrıttığı veya gaz yaptığını söyleyenler bulunmaktadır. Bu kişiler toplam kullanıcıların oldukça küçük bir kısmı olup Voonka çoğu kişide dile getirmeye değer bir yan etkiye sebebiyet vermemektedir.

Voonka kolajen kilo aldırır mı ?

Voonka kolajen ürünü içeriğinde kilo alımını teşvik edebilecek bir madde olmadığından kilo aldırmaz. Zayıf olup kilo almak isteyenler için de bu böyledir, kilolu olup daha fazla kilo almak istemeyen biri için de durum böyledir.

Eğer birisi Voonka kolajen kullanıp da “kilo aldım” diyorsa başka sebeplere bakması daha uygundur. Ürünün kas, tendon ve kemikleri güçlendirdiği doğrudur ama bu kilo artışını destekleyecek bir durum değildir.

Ürün kalorisi düşük ve şeker içermeyen bir üründür. Ayrıca iştah artırıcı veya kalori yakmayı engelleyici bir özelliği yoktur.

Bu sebeple Voonka kolajen kilo aldırır mı sorusuna net bir şekilde Hayır cevabı veriyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu