Sağlık

Voonka kolajen kullananlar

Voonka, ülkemizin çok satan kolajen markalarından birisi ve kullananlar zaman zaman yorumlarını internet sitelerinde paylaşmaktadırlar.

Ürünün çok satılıyor olması sebebiyle belki de en fazla hakkında şikayet yapılan kolajen markası da Voonka olabilir. Şikayetlerin fazlalığı ürünün kalitesizliğinden ziyade satış rakamlarının yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Voonka kolajen ile ilgili şikayetler genellikle ürünün çeşitli sindirim sistemi şikayetlerine yol açmasıyla ilgilidir. Bazı kullanıcıların bünyeleri voonka içeriğindeki kolajan miktarını kaldıramıyor ve tepki veriyor. Bu sebeple mide yanması, mide yanması, gaz veya bağırsaklarla ilgili değişik şikayetler bildirilmektedir.

Ayrıca çeşitli cilt sorunları ve kalp çarpıntısı şikayetleri de bildirilmektedir.

Bu tür şikayetlerin ürünü kullananların en fazla yüzde 5 ila 10’unda görüldüğü, diğerlerini etkilemediği tahmin edilmektedir.

Voonka ülkemizin çok satan kolajen markalarından biri olmakla birlikte en kaliteli ürün budur diyemeyeceğiz. Türk malıdır ve dolayısıyla yabancı köklü rakiplerine göre bir takım eksiklikleri olabilmektedir. Yine de idare eder diyebileceğimiz ve geçer not verdiğimiz bir üründür.

Öte yandan markayı şişirmek adına internet sitelerinde fake olumlu yorumlar da bulunmaktadır. Bu yorumlarda ürünün etkileri biraz abartılmış durumdadır. Yani fake reklamlar yoluyla ürünün gizli reklamının yapıldığını tahmin etmekteyiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu