Sağlık

Suda collagen mi Voonka mı ?

Suda collagen ve Voonka ülkemizin başarılı iki kolajen markasıdır. Son zamanlarda bu ikisinin de reklamları aklımızı çeliyor ve acaba hangisi daha iyidir merak ediyoruz.

Ben de bu konuda araştırma yaptım ve Suda collagen mi Voonka mı daha iyidir, iki markanın birbirine göre eksileri ve artıları neler, sizlere bu konuda bilgiler vereceğim.

İlk olarak Suda collagen ile başlayayım:

Suda collagen Farmatek İç ve Dış Tic. A.Ş isimli bir firma tarafından üretilmektedir. Açıkçası bu firmanın ismini fazla duymuş değiliz. Bununla birlikte Suda collagen ürünlerinde Alman Verisol markalı, %100 sığır kolajeni kullanıldığını belirtmekte fayda var.

Yani firmayı fazla tanımıyoruz ama ürünlerinde kaliteli Alman kolajeni kullanmaktadırlar. Su collagen ürünleri sığır kolajeninden üretilmekte ve helal sertifikasına sahip bu yüzden dini açıdan sorunsuz olarak tüketebilmekteyiz.

Molekül ağırlığı 2000 dalton’dur. Bu miktar düşük bir miktar olduğu için ürünün emilimi hızlı olmaktadır. Bununla birlikte ürünün etki etmesi 2 ayı bulabilmektedir.

Suda collagenin resmi web sitesinde bir yan etkisi olmadığı ifade edilmekle birlikte ürün yorumlarında bazı kullanıcıların cilt ve sindirim sistemi sorunları yaşadığı yer almaktadır.

Ürünün faydasız olduğunu söyleyen pek fazla kullanıcı yok, bilinçli kullanıldığı zaman az veya çok fayda eden bir üründür.

Suda collagenin çok satan kolajen ürününde 100 mg hyaluronik asit, 500 mcg biotin ve 5 mg koenzim Q10 maddeleri bulunmakta olup cilde olumlu etkileri bir süre sonra belirgin bir şekilde fark edilen bir üründür.

Eğer Voonka’yu yorumlarsak;

Voonka belki de ülkemizin belki de en çok satan kolajen markası. İnsanlar bir şey biliyor veya memnun oluyorlar ki alıyorlar. Bununla birlikte en fazla şikayet alan kolajen markası da Voonka. Şikayetlerin fazlalığını kısmen satış rakamlarının yüksekliğine bağlasam da ürün hakkındaki şikayetleri görmezden gelemiyorum.

Voonka da Suda Collagen gibi bir Türk markası tarafından üretiliyor. Üretici firma Kampotu. Kampotu firmasını da sıradan tüketicilerinin pek bildiğini sanmıyorum ama firma bilinirliğini artırmak için Voonka’yı Türkiye Basketbol Milli Takımı sponsorlarından yaptı.

Suda collagen mi Voonka mı ?

Satış rakamları ve yatırım büyüklüğü gibi konularda Voonka daha ilerde gibi görünüyor. Fakat ürün kalitesi açısından bu ikisinin birbirinden üstünlüğü yok gibi görünmektedir.

Her iki firmanın ürünlerini de kullanabilirsiniz, en iyi kalite olmasalar da Türk malı kolajen ürünleri liginde bu ikisi başlardadırlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu