Sağlık

Voonka kolajen molekül ağırlığı

Kullanıcılardan bazıları Voonka kolajen molekül ağırlığı nedir diye soruyorlar. TV programlarında veya internet sitelerinde bu molekül ağırlığı meselesi geçtiği için tüketiciler de merak ediyor, acaba Voonka kolajen molekül ağırlığı nedir diye..

Ürün tanıtımı yapan kişiler kolajen molekül ağırlığı konusuna konuşmasına biraz teknik hava katmak için girmektedirler. Çünkü pek bilinmeyen bir meseleyi gündeme getirince “pek bilgili” izlenim veriyorsunuz.

Aslında kolajen ürünlerindeki molekül ağırlığı meselesi tüketici açısından çok da önemli değil. Çünkü piyasanın amiral gemisi firmaları zaten kolajen formüllerinde molekül ağırlıklarını makul seviyede tutmaktadırlar.

Örneğin bir firma diyor ki “Benim kolajen ürünüm çok hafif, sadece 2000 dalton bir molekül ağırlığı var.” Diğer bir ürünü inceliyorsunuz onun da molekül ağırlığı aynı. Başka bir ürünü inceliyorsunuz o da benzer ağırlıkta. “Demek ki hepsi aynı ağırlıkta, o halde neyin reklamını yapıyorsunuz ?” diye soruyoruz o zaman.

Peki molekül ağırlığı neden önemli ? Molekül ağırlığı iki sebeple önemli. Birincisi formül basit ve içerik basit ise molekül ağırlığı düşük ise vücut bunu daha kolay parçalıyor, dolayısıyla daha çabuk faydasını görüyorsunuz.

Diğeri ise molekül ağırlığı düşük ürünler yan etki ve organları yorma açısından daha avantajlı olarak görülmektedirler.

Voonka kolajen molekül ağırlığı nedir ?

Voonka kolajen molekül ağırlığı 2000 daltondur. Öte yandan Voonka’nın tek bir ürünü yok, çok sayıda kolajen ürünü var, bundan farklı molekül ağırlığı olan kolajen ürünleri de olabilir.

Öte yandan ülkemizde kimsenin molekül tarttığını sanmıyorum. Örneğin 2000 dalton diye takdim edilen bir ürünü laboratuvarda inceleyip hakikaten 2000 dalton mu yoksa üretim koşulları nedeniyle farklı bir dalton ağırlığı mı oluştu bilen yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu