Sağlık

e-nabız patoloji sonucu göremiyorum

Bazı kişiler e-nabız patoloji sonucu göremiyorum diye şikayet etmektedir. Bu sorunun olası sebebi nedir, soruna nasıl çözüm üretilebilir, bu makalede bu konularda bilgi verilecektir.

E nabız sistemi ne zaman, hangi doktora gittiniz, size ne teşhis kondu, tahlil sonuçlarınız nelerdir gibi konularda kısa bir şekilde bilgi almanızı sağlamaktadır.

E nabız sisteminden hastane geçmişinizi ve tahlil sonuçlarınızı öğrenebildiğiniz gibi patoloji sonuçlarınızı da öğrenebilmektesiniz.

Fakat bazı sebeplerle patoloji sonucu göremeyenler bulunmaktadır.

Patoloji nedir ?

Patoloji, hücre ve dokuların mikroskop ile incelenmesi ile elde edilen bir tanı metodu olup çoğunlukla kanser tanısı koymak için kullanılsa da başka rahatsızlıklar için de kullanılmaktadır.

e-nabız patoloji sonucu göremiyorum neden ?

Bunun başlıca birkaç sebebi vardır e-nabız sisteminde patoloji sonucunuzu göremiyorsanız %80 olarak aşağıdaki sebeplerden biridir.

Birincisi patoloji sonucu çıkar çıkmaz e-nabıza işlenmemekte, bilgisayar sistemine işlenmesi bazen 24 saati bulabilmektedir.

Hastaneden patoloji sonucunun çıktığını öğrenenler e-nabızdan sonucu görmek için bir gün daha beklemelidirler.

İkincisi, bazen patoloji sonucu beklenilen zamanda çıkmamış olmakta, dolayısıyla e-nabız sisteminde görünmemektedir.

Üçüncüsü, komik ama sık yaşanan bir durum olduğu için belirtmek gerekir ki bazı cihazlarda e-nabız sistemine otomatik girilmekte, daha önceden bir başkası giriş yaptıysa sonradan giren kendininkinin değil aynı cihazdan e-nabıza giren bir yakının ekranına baktığı için patoloji sonuçlarını görememektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu