Sağlık

MHRS randevu uygun slot bekleniyor ne demek ?

MHRS sisteminden aynı anda binlerde kişi yararlanmakta ve uygun randevu saatini kapmak için birbiri ile yarışmaktadır. Bu randevu kapma yarışında uygun slot bekleniyor gibi beklenmedik bir uyarı almanız da muhtemeldir.

Bu ifadenin tam olarak ne anlama geldiğini Sağlık Bakanlığı açıklamadığı için bizler kendi imkanlarımızda çözmek zorunda kaldık.

MHRS’den randevu almaya çalışırken randevu saatlerinde genellikle iki şekilde durum olur. Ya boştur, siz randevu alabilirsiniz. Veya dolu olduğu için randevu alamazsınız.

Bu ihtimallerin yanında bir ihtimal daha mevcut olup uygun slot bekleniyor hatası ile bu üçüncü ihtimal ortaya çıkınca karşılaşmaktayız.

Diyelim ki A hastanesinin B bölümünden Ahmet Yılmaz diye bir doktordan randevu alacağız. Doktorun randevuları dolu değildir ama aynı zamanda randevu da alınamamaktadır.

Bu durumda uygun slot bekleniyor  şeklinde bir hata alınmaktadır. Yani randevu almak istediğimiz doktor raporlu, izinli olabilir, ataması yapılmış ama görevine başlamamış olabilir. Kısacası hastaları muayene etmeye müsait değildir.

İkinci bir durum ise henüz o doktora slot oluşturulmamıştır. Yani yapılması gereken teknik bir işlem vardır ve bu işlem yapılınca sorun düzelecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu