Sağlık

Collagen forte molekül ağırlığı

Collagen forte bugünlerde çok satan kolajen takviyesi ürünlerinden biridir. Trendyol, Hepsiburada ve bazı e-ticaret sitelerinde Collagen forte satışı oldukça yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Collagen forte satışlarının yüksekliğinde en önemli faktör benzer ürünlerin yarı fiyatına satılmasıdır. İnsanlar ekonominin dar boğaza girdiği bu günlerde sağlık harcamalarını en ekonomik yöntemlerle halletmeye çalışmaktadırlar.

Bazıları ise Collagen forte ürününün molekül ağırlığını merak etmektedir. Bazılarının hiç farkında bile olmadığı bu husus aslında çok önemlidir.

Kolajen ürünlerinde kalite, fayda ve çabuk etkisini gösterme kriterlerinden birisi molekül ağırlığıdır. Bu konuda 3000 dalton’dan daha düşük ürünler makbul görülmekte olup piyasadaki ürünler genellikle 2000 dalton molekül ağırlığına sahiptir.

Collagen forte ürününde , paket üzerinde molekül ağırlığı yazmadığı için insanlar doğal olarak merak etmekte ve Collagen forte molekül ağırlığı nedir diye sormaktadır.

Bu cevabı biz de araştırdık, maalesef yanıt alamadık. Çünkü ürüne “merdiven altı” yakıştırmasını yapmak istemiyoruz ama üretici firmanın kurumsallığı böyle bir ürün için çok zayıf ve ürettikleri ürünün kaç dalton molekül ağırlığı olduğunu kendileri bile bildiklerini sanmıyoruz.

Kolajen ürünlerinde bir ürünün kaç dalton olduğunu belirtmek mecburi değil, neticede fayda ediyor ve insanlar kullanıyorlar.

Bizim tahminimiz Collagen forte molekül ağırlığı 4000-6000 dalton ağırlığında ama bu konuda bir araştırmamız yok. Bu iddiamızın sebebi eğer düşük olsaydı pakette veya satış esnasında üstüne basa basa belirtirlerdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu