Sağlık

Collagen Forte Premium orjinallik sorgulama

Hepsiburada, Trendyol gibi web sitelerinden alışveriş yapmak sahte ürün satın almadığınız anlamına gelmez. E-ticaret siteleri komisyonları tıkır tıkır ödendikten sonra kim neyi ne diye satmış, ürün orijinal miymiş, değil miymiş umurlarında olmaz.

Baktılar ki bir satıcı çok sayıda şikayet almaya başladı, hemen onun puanını düşürür, sonrasında da satış yapmasını durdururlar. Peki ya kazıklananların durumu ne olacak ?

Türkiye’de firma kurmak o kadar kolay ki, Trendyol’da 3-5 ay fake ürün satarsın, foyan ortaya çıkınca başka firma üzerinden yine Trendyol’dan aynı ürünü satarsın.

Başlarda orijinal ürün satarsın. Ürün yorumları geldikten sonra fake ürünleri kakalamaya başlarsın. Trendyol bunların hepsini takip edememekte, sahtekarlığı anlaşılanın satışına son verince gereğini yaptığını düşünmektedir.

Sadece Trendyol değil Çiçeksepeti ve diğerleri de aynıdır.

Bu tür yerlerden bir ürün satın aldığınız zaman satıcıya orijinal olup olmadığını soruyorsunuz. Satıcı size klasik cevabı yapıştırır:

Ürünlerimiz orjinaldir, bandrol numarasından orjinallik sorgulama yapabilirsiniz

Şeklinde cevap verilmektedir.

Sorun şu ki Collagen forte Premium barkod sorgulama işlemini nereden yapacağız ?

Kaliteli kolajen markaları resmi sitelerinden orjinallik sorgulama işlemini yapabiliyorsunuz ama değil orjinallik sorgulaması yapmak, Collagen Forte Premium ürünün resmi sitesinin hangisi olduğunu bile bulamazsınız.

Firma adına sitelerin biri açılıyor, biri kapanıyor ve hiç birinden orjinallik sorgulama yapılmıyor.

Collagen Forte Premium orjinallik sorgulama

Collagen Forte Premium paketinde bir QR kod göreceksiniz o kodu telefonunuza okuttuğunuz zaman ürünle ilgili bilgiler telefonunuza gelecektir.

Eczanelerde satılan ürünlerin orjinalliği hologramkontrol.com sitesinden sorgulanıyor ama Collagen Forte Premium eczanelerde satılan bir ürün değil. Genellikle İnstagram, Facebook gibi sosyal medya mecralarında veya e-ticaret sitelerinde satılmaktadır.

Dolayısıyla hologramkontrol.com sitesinin veri tabanında bazı Collagen Forte Premium ürünleri olmayabilir.

Bazı Collagen Forte Premium ürünlerinde hologramkontrol.com un bandrolü bulunmaktadır. Satın aldığınız üründe bu bandrolden var ise hologramkontrol.com sitesinden orjinallik sorgulama yapabilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise devletimizin bize sunduğu değerli bir imkan. E-devlet sistemi üzerinden ürün künyesi sorgulanabilmektedir. Aşağıdaki linkten ürün geçmişini sorgulayabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/gumruk-ve-ticaret-urun-kunyesi-sorgulama

Ancak bu da ürün orjinalliği konusunda kesin bilgi vermeyebilir. Satıcı firma orijinal bir üründeki künye numarasını sattığı diğer tüm ürünlere basmış olabilir.

Bana kalırsa bu firmadan uzak durun, derim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu