Genel

Taş devrine yolculuk kitabının özeti

Özlem AYTEK’in yazarı olduğu Taş devrine yolculuk kitabının özeti aşağıdadır.

Zaman kaşifleri taş devrine yolculuk yaparlar. Taş devrinde günümüz teknolojine ait hiçbir şey yoktur. Taş devrinde otomobil, elektrik, tren, bilgisayar gibi aletlerin olmadığını görürler.

Aynı zamanda kalabalık insan grupları da yoktur. Çok az insan vardır. İnsanlar mağaradan oluşturdukları mini evlerde yaşamakta ve ilkel aletlerle avlanarak yaşamını idame ettirmektedirler.

Etrafta sayısız hayvan ve bitki türü bulunmakta olup dereler şırıl şırıl akmaktadır. Hava kirliliği, su kirliliği yoktur. İnsanlar kendi aralarında basit bir dille konuşmaktadırlar.

Zaman kaşifleri taş devri insanlarının yaşamının sadeliğini fark ederler. Kıyafetleri bir iki parça deridendir ve yaşam ortamlarında çok az eşya bulunmaktadır.

Taş devri insanları günümüz teknolojisinden yoksun olmalarına rağmen, hayvanların göç yollarını takip etmeleri, mevsimlerin avantajlarını bilmeleri ve yaşadığı bölgedeki yiyecek kaynaklarını keşfetmeleri sayesinde karınlarını doyurmaktadırlar.

Taş devri insanı için soğuk çok önemli bir mesele olup mütemadiyen ateş yakılması gerekmektedir. Mağarada yakılan ateş yaban hayvanlarını da uzakta tutmaya yaramaktadır.

Bu özet Özlem AYTEK’in Taş devrine yolculuk kitabı ile bazı farklılıklar içerebilir. Özet çıkarmak için kitabı okumalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu