Sağlık

Collagen Forte Premium 5 tip günde kaç kez kullanılır?

Satın aldığınız ürünün faydasını görebilmek için doğru dozda kullanmanız gerekmektedir. Sizlere tavsiyem eğer kolajen takviyesi ürün satın almayı düşünüyorsanız bunu yapmadan önce kolajen eksikliği yaşayıp yaşamadığınızı veya kolajen takviyesine ne kadar ihtiyaç duyduğunuzu araştırmanız.

Kolajen takviyesi kavramı ile sağlık içerikli TV programlarında sıkça karşılaşıyoruz ama herkesin günlük kolajen ihtiyacı aynı değil. Hatta bazılarının hiç kolajen ihtiyacı yok.

Kolajen ürünleri satan firmalar ürün kullanım dozunu herkese aynı olarak belirtmektedirler. Örneğin günde 10 gram gibi rakamlar telaffuz edilmektedir. Eğer insanların günlük kolajen ihtiyacı farklı farklı olduğuna göre neden standart olarak 10 gram tavsiye edilmektedir ?

Collagen Forte Premium 5 tip günde kaç kez kullanılır?

Collagen Forte Premium 5 tip ürünü ihtiyaç duyulan kolajen tiplerinin çoğunu barındırır. Bir pakette 90 tane 1300 mg’lık kolajen takviyesi bulunmaktadır.

1300 mg 1,3 gram yapar. Günlük 10 gram kolajen ham maddesine ihtiyaç duyuyoruz fakat bunun bir kısmını zaten yediğimiz gıdalardan almaktayız.

Collagen Forte Premium 5 tip ürününü satan firmalar tavsiye edilen kullanım dozunun günde 3 kez olduğunu ifade etmektedirler. Tok iken alınırsa mide ve bağırsaklara zararı daha az olur. Yemeklerle arasında 1-2 saat olursa etkisi daha iyi olur.

Bu sebeple ürünü her öğünden 1-2 saat sonra olmak üzere günde 3 kez kullanmak tavsiye edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu