Sağlık

Kuru iğne tedavisi seans ücreti 2022

Kuru iğne tedavisi seans ücretlerini belirleyen birkaç kriter bulunmaktadır. Bu makalede 2022 yılı itibariyle kuru iğne tedavisi ücretleri hakkında bilgi verilecektir.

Bu yönteme kuru iğne denilmesinin sebebi cilde iğne sokulduğu zaman iğneden cilde herhangi bir sıvı zerk edilmiyor oluşudur. Yani sadece akupunktur tedavisi gibi ince iğneler batırılmakta, uyuşturucu veya gevşetici özelliği olan bir madde kullanılmamaktadır.

Peki kuru iğne tedavisi ile akupunkturun farkı nedir derseniz, akupunktur tedavisinde vücudun belli bölgelerine iğne sokulmaktadır. Kuru iğne tedavisinde ise sadece ağrı olan yere iğne sokulmaktadır.

Hiçbir ilaç kullanmadan sırf ince iğne batırarak ağrı şikayetlerini ortadan kaldırmak çok iddialı bir meseledir. Dolayısıyla bu işte başarılı olmak zor olduğu ve ekstra hüner gerektirdiği için seans ücreti de tuzlu olmaktadır.

Kuru iğne tedavisinde %90’ın üzerinde başarı sağladığını iddia eden sağlık kuruluşları bulunsa da hiç ilaç kullanmadan sırf iğne ile ağrıyı kesmek her vakada mümkün olmamakta, bu konuda başarılı olan kişiler ise ciddi rakamlar istemektedirler.

Kuru iğne tedavisi seans ücreti 2022

Piyasa ortalamalarını baz alırsak kuru iğne tedavisi seans ücreti 2022 yılı itibariyle 200-300 TL civarındadır. Ortalama olarak 6 seans gerektiğini varsayarsak bu işlem yaklaşık 1200-1800 TL civarı fiyatlara hallolmaktadır.

Seans sayısı artarsa doğal olarak toplam maliyet de artmaktadır. İşlemi yapan kişi doçent, profesör veya bu işte namlı biriyse seans ücretleri 500-1000 TL civarı olmaktadır.

Seans ücretlerinin belirlenmesinde ayrıca sağlık kuruluşunun genel fiyat politikası, yeri ve personel deneyimleri de etkili olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu