Sağlık

Özel hastanede kulak zarı ameliyatı ücreti 2022

Özel hastanede kulak zarı ameliyatı olmak isteseniz evvela kulak burun boğaz doktoruna görünmeniz gerekmektedir. Kulak zarınızdaki hasarın boyutu, enfeksiyon olup olmadığı, kulak zarınızdaki hasarınızın ne sebeple ortaya çıktığı ve ne zamandır devam ettiği gibi hususların bilinmesi gerekmektedir.

Bu nedenle bu hususların ortaya çıkması için ameliyat olmadan önce muayene ve tetkikler için ortalama 500-1000 TL civarı masrafınız olacaktır.

Bu masrafı yapmadan size kulak zarı ameliyatı ücreti kaç paradır bilgisini vermeyeceklerdir. Çünkü kulak zarı ameliyatının boyutu, riski ve ne tür bir yöntemin uygulanacağı belli olmadan rakam belli olmayacaktır.

Hoca seçimi de kulak zarı ameliyatı ücretinde başlıca bir kriterdir. Ameliyatı yapacak kişi aynı zamanda öğretim üyesiyse, akademik ünvanı falan varsa fiyat direk tavan yapmaktadır.

Kulak zarı ameliyatı aslen basit bir ameliyat olmakla birlikte bu işi düzgün ve hatasız, iz bırakmadan yapan kişilerin sayısı fazla değildir. Bu şekilde sayısı az olan mahir hocaların ameliyat ücretleri 10 bin TL den 50 bin TL’ye kadar gidebilmektedir.

Basit kulak zarı ameliyatlarında kulak içinden girilerek işlem halledilebilmektedir. Eğer kulak zarı ameliyatı bu tür ufak çaplı ise fiyatları makul bir özel hastanede bu işlemi yaptıracaksanız 5000-10000 TL arası rakamlara bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Hastanın dokusundan parça alıp bunu zara yamamak gibi bir işlem hem doktor için zordur, hem de iyileşme süreci açısından uzun sürer. Ayrıca fiyatı da biraz fazla olmaktadır.

Bu tür ameliyatlarda doktor düzgün işçilik çıkarsın, iz kalmasın, sonradan nüksetmesin isterseniz 15-20 bin TL gibi rakamları gözden çıkarmanız gerekebilir.

Her ne kadar devletin kulak zarı ameliyatını karşıladığı vakalar olsa da bunun hastaya yansıması pek olmaz. SGK’nın karşıladığı rakam hastadan istenen rakamın içine yedirilir. Dolayısıyla hastanın SGK’lı olması özel hastaneye daha çok yarayan bir durumdur.

Özel hastanede kulak zarı ameliyatı ücreti hesaplarken ameliyat sonrası hastanın hastanede kalmasını ve bir takım yan masrafları da dahil etmek gerekir. 2-3 bin TL civarı da öyle gider.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu