Sağlık

Kraliçeyi Kurtarmak özeti kısa

Vladimir Tumanov’un kitabı Kraliçeyi Kurtarmak özeti kısa olarak aşağıda verilmiştir. Yazar bu kitabı oğluna matematiği sevdirmek amacıyla yazmıştır.

Kraliçeyi Kurtarmak özeti kısa

Aleks adında çok zeki ama matematiği sevmeyen bir çocuk vardır. Bir gün okul servisini beklerken kendi kendine matematik sorusu çözebilen sihirli bir kalem bulur.

Bu kalem sayesinde matematik sorularını çözmeye alışır. Bu kalemi arkadaşları Vanessa ve Sam’e de anlatır. Hep birlikte matematik sorusu çözerler.

Derken bir gün sihirli kalem kaybolur. Aleks Kraliçeyi Kurtarmak diye bir kitabı okurken kendini kitabın olay akışı içinde bulur.  Kraliçeyi Kurtarmak kitabında Jayden adlı iyi kalpli ve zümrüt gözlü kraliçe rakip ülkenin kralı Recher tarafından zindana hapsedilmiştir ve zindandan kurtarılması için 400 matematik sorusunu çözmesi gerekir.

Aleks arkadaşlarından yardım alarak matematik sorularını çözer ve kraliçeyi zindandan kurtarırlar. Kraliçe zindandan kurtarılmıştır ama ülkesine geri dönmesi için bazı bilmecelerin çözülmesi gerekir.

Monoculus isimli tek gözlü yaratığın da yardımıyla Aleks ve arkadaşları bunları da hallederler ve hem kraliçeyi ülkesine gönderirler, hem de kötü kalpli kralı hapse tıkarlar.

Kraliçeyi Kurtarmak özeti kısa olarak en iyi bu şekilde özetlenmektedir ve internette başka yerde aynısı yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu