Sağlık

Siberian Wellness Sağlık Bakanlığı onaylı mı ?

Siberian Wellness ürünleri genellikle sağlık kategorisinde olduğu için insanlar Siberian Wellness Sağlık Bakanlığı onaylı mı  diye soruyorlar.

İşte bilinçli tüketici budur! Ama tam olarak değil !!!

Çünkü sağlığa yararlı diye pazarlanan ürünlerin çoğunun satış yapmak için Sağlık Bakanlığı onayına ihtiyaçları yoktur.

İsterseniz Siberian Wellness Sağlık Bakanlığı onaylı mı diye soran kişilerin bu soruyu sorma maksatlarına gelelim:

Bilindiği üzere Siberian Wellness ürünleri bilinirlik açısından TV reklamlarında boy göstermesine alıştığımız ürünler değil. Yaşlanma karşıtı, sağlıklı yaşamı destekleyici, zayıflatıcı, güzelleştirici ve herhangi bir sebeple sağlığa iyi geldiği söylenen ve bizlerin aşina olduğu ürünler genellikle küresel kartellerin ürünleridir.

Yani aşırı devasa büyüklükte firmalar dünyanın her ülkesine girmiş ve insanları reklama boğarak kendi mallarını almaya bir nevi mecbur etmektedirler. Dikkatli araştırma yaparsanız farklı markaları olan bir ürünün ucuzun, pahalısını, rakibini, muadilini aynı firmanın değişik şirketleri üretmektedir.

Bu nedenle küresel devlerin at koşturduğu güzellik-sağlık-temizlik pazarına normal firmalar girerse ondan şüphe duyarız ve Siberian Wellness Sağlık Bakanlığı onaylı mı ? diye sorarız.

Halbuki Elidor, Omo, Clear gibi ürünler için bu tür sorular sormayız.

Konuyu fazla dağıtmadan asıl soruya gelelim: Siberian Wellness Sağlık Bakanlığı onaylı mı ?

Hayır efendim onaylı değil çünkü bir ürün ilaç değil ise Sağlık Bakanlığı onayından geçmesine gerek yok. Besin takviyesi ürünler Gıda ve Tarım Bakanlığı onayından geçse yeterlidir.

Siberian Wellness ürünlerinin Gıda ve Tarım Bakanlığı onayı olduğu söyleniyor. Aksi takdirde satışı mümkğn olmaz zaten.

Öte yandan bir ürünün Gıda ve Tarım Bakanlığı onayı olması onun vadettiği yararları sağlayacağını vadetmiyor. Sağlık açısından hiçbir işe yaramayan bir mamül için de eğer zehirleyici falan değil ise Gıda ve Tarım Bakanlığı onayı alabilirsiniz.

Sevgili ziyaretçilerimiz;

Siberian Wellness ürünleri hakkında bir yorum istiyorsanız benden gelsin;

Eğer bir ürünün yararları abartılıyorsa ve satarken “ısrarcı” olunuyorsa, eczaneler bu ürünü satmıyorsa “KAÇIN”

Siberian Wellness markasını karalamak istemiyorum ama internetteki yorumlarının bir kısmı sahtedir, parayla yazdırmışlardır. Paranızı çöpe atmayın. Firma saadet zinciri şeklinde satış yapan, ürünleri çok da kaliteli olmayan tırt bir firmadır.

Küresel sağlık baronlarından hazzetmiyorum ama en azından onların sağlam laboratuvarları var ve ürünleri fayda ediyor. Siberian Wellness tam anlamıyla hikaye, benden söylemesi…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu