Sağlık

Acnelyse yüzümü soydu

Soru: Acnelyse yüzümü soydu ne yapmalıyım ? Acnelyse kaynaklı yüz soyulması ne zaman geçer ?

Cevap: Acnelyse kremini kullandıktan sonra yüzde soyulma şikayetinin olması sık karşılaşılan bir sorun olup eğer ciddi boyutta değil ise endişe etmeye gerek yoktur.

Acnelyse kremin çalışma prensibi derinin en dış kısmını yakmak ve kurutmak şeklindedir. Yüzde meydana gelen sivilce, deri kalınlaşması, cilt tonunun koyulaşması gibi şikayetler için kullanılan Acnelyse kremin çalışma prensibi cildin yenilenme sürecini hızlandırmak için epidermisi soymak üzerine kuruludur.

Bilindiği üzere deri kendini yenileyebilen bir organdır. Fakat bu yenilenme işlemi için derinin eskimesi gerekir. Diyelim ki ciltte deri kalınlaşması veya sivilce gibi bozuk bir oluşum var bu tür kötü oluşumların ortadan kaldırılması için evvela epidermise tabiri caiz ise reset atmak yani derinin en dış yüzeyini yakıp temizlemek gerekir.

Acnelyse Retinoik asit içermektedir. Bu madde hafif etkili bir asittir. Diğer asit türleri gibi yakıcı bir etkisi bulunmaktadır. Cilde uygulandığı zaman cildi soyacak şekilde yakar. Bu yüzden Acnelyse kullandıktan sonra cildin soyulması beklenen bir durumdur.

Cilt soyulmasını kızarıklık şikayetleri takip edebilir. İlk başta kötü görünen bu durum vücudun yeni deri üretmesi süreci sonrasında zamanla düzelecektir.

Acnelyse yüzümü soydu ne yapmalıyım ?

Acnelyse kullandıktan sonra yüzün soyulmaya başlaması çoğu kişide yaşanan bir durumdur. Önemli olan şikayetin derecesidir. Eğer hafif bir soyulma var ise cilt kendini toparladıkça soyulma şikayetleri zamanla azalacak ve bir süre sonra iyileşme sağlanarak yüzdeki sivilce veya çeşitli cilt sorunlarının ortadan kalktığı görülecektir.

Eğer süreç bu şekildeyse kişinin yapması gereken doktorun önerdiği şekilde Acnelyse kremi kullanmaya devam etmek ve zamanı geldiğinde kesmektir.

Bununla birlikte bazen süreç bazen istenmeyen şekilde de işleyebilmektedir. Örneğin Acnelyse krem yüzü soymaya başlıyor, kişi bu durumu normal kabul edip kremi aynı şekilde kullanmaya devam ediyor, yüz pancar gibi kıpkırmızı oluyor ve bir süre sonra Acnelyse yüzde yanıklara ve lekelere neden oluyor.

Acnelyse kremin içeriğinin Retinoik asit olduğu ve asit içerikli maddelerin bilinçsiz kullanılması halinde telafisi zor zararların ortaya çıkabileceğini unutmamak gerekir.

Örneğin Acnelyse kremin hangi doz kullanılacağı çok önemlidir. İnsanların cilt tipleri ve cilt şikayetleri farklı farklıdır. Eğer bir kişi parmak ucu kadar sürmesi gereken kremi yedire yedire sürerse veya gece kullanacağı kremi gündüz kullanırsa yüzde daha ciddi boyutta soyulmalar veya lekeler meydana gelmektedir.

Bu yüzden Acnelyse en yüksek doz ne kadar kullanılmalı bilinmeli ve ihtiyaca göre kullanılmalıdır.

Acnelyse yüz soyulması ne zaman geçer ?

Acnelyse kremin meydana getirdiği yüz soyulması, şikayetlerin boyutuna göre 2 haftadan 6 haftaya kadar bir sürede geçmektedir.

Bu süre zarfında bilinçsiz ürün kullanımından kaçınmak gerekmektedir. Acnelyse krem kullanırken doktor takibinde olmak çok önemlidir. Doktorunuz şikayetlerin boyutuna ve yüzdeki iyileşme oranına göre Acnelyse kremin dozunda ayarlamaya gidebilecektir.

Acnelyse krem kaynaklı yüz soyulması için ne yapılır ?

Acnelyse krem kaynaklı yüz soyulması şikayetleri kabul edilebilir boyutlarda ise ekstra bir şey yapmaya gerek yoktur. Cilt bir zaman sonra kendini onaracaktır. Fakat Acnelyse krem kullandıktan sonra cildin iyileşmesi için kişinin birkaç hafta sabretmesi gerekir.

Eğer Acnelyse krem kaynaklı yüz soyulması şikayetleri fazlaysa, yüze dokununca ağrı yapıyorsa kullanım sıklığı ve miktarı doktor önerileri doğrultusunda azaltılabilir.

Yüz soyulması meydana geldikten sonra güneş ışığına karşı hassasiyet oluşacağından doktorunuz 50 faktörlü güneş kremi ve nemlendirici önerebilir.

Acnelyse krem kaynaklı yüz soyulması çoğu kullanıcıda görülen bir şikayet olsa da ciddiye alınmalıdır. Bazı kullanıcılarda yüz soyulma şikayetlerinin ardından yüzde yanıklar meydana gelmekte ve kahverengi lekeler oluşmaktadır.

Acnelyse krem kaynaklı kahverengi lekelerin geçmesi epey uzun sürmektedir. Bu nedenle Acnelyse krem kullanırken acıya aşırı sabır göstermek yerine şikayetler başladıktan sonra doktora danışmak yerinde olacaktır.

Acnelyse krem kullanımı ile ilgili şikayetler genellikle doz ayarlamasının yanlış yapılmasından veya ürünün yanlış kullanılmasından kaynaklanmaktadır. En yüksek doz için TIKLAYINIZ.

Herkesin cildi farklı olduğu için aynı doz uygulanması doğru değildir. Acnelyse kremi bir doktor veya güzellik uzmanı takibinde kullanmayı öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu