Genel

Mavi Axolotl fiyat

Mavi Axolotl fiyatlarını sizler için araştırdım. Bu türü Türkiye’de bulmak zor ve eğer tok satıcıyla karşılaştıysanız hakikaten işiniz zor.

Ülkemizde Mavi Axolotl temin edebileceğiniz birkaç mecra var ve iyi bir şey arıyorsanız fiyatları cep yakıyor.

Mavi Axolotl fiyat

Mavi Axolotl fiyatları tedarik edeceğiniz kişiye/yere ve ne tür bir şey aradığınıza göre değişmektesiniz.

Öncelikle bu hayvanın alım satımının ilgili yasalara takılabileceği için petshoplardan temin etmede güçlük yaşayabileceğinizi belirteyim. Elbette bu Mavi Axolotl fiyatlarını artıran bir husustur.

Nadir olan bir şey değerlidir, hele de yasaksa daha da değerlidir. Bu kriterlere bir şey daha eklemek gerekir o da Mavi Axolotl’u istediğiniz irilikte ve renk tonunda isterseniz fiyat daha da artmaktadır.

Ülkemizde Mavi Axolotl’u temin etmenin en kolay yolu internet üzerinden satış yapan sitelere müracaat etmektedir. Fakat sorun şu ki oralarda istediğiniz kadar seçenek yoktur ve bazen de ürün istediğiniz gibi çıkmayabilir.

Sahibinden veya Letgo gibi sitelere bazen Mavi Axolotl düşse de bu nadir olan bir durumdur. Bazen ederinin oldukça altına fiyatlara satılmaktadır. Bu şekilde denk getirirseniz uygun fiyatlara Mavi Axolotl satın alabilirsiniz.

İnternet üzerindeki ilanlar üzerinde yaptığım araştırmada Mavi Axolotl için oturmuş bir fiyat olmadığını gördüm. Çünkü daha çok klasik türler satılıyor ve Mavi Axolotl gibi az bulunan türler fazla satılmıyor.

Bir fikir vermek gerekirse Mavi Axolotl yavrularını tanesi 1000 TL’den başlayan fiyatlarla yetişkinlerini ise 3000 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz.

İnternet bloglarında rastladığınız ve ilanlarda rastladığınız Axolotl fiyatlarının bu rakamların altında olduğunu göreceksiniz. Çünkü albino, wild veya klasik Axolotllerin seri üretimi ülkemizde yapıldığından temini kolaydır, o yüzden daha ucuzdur.

Mavi Axolotl ise pek bulunmamaktadır. Çünkü üretilen Axolotl’lardan çok azı istenilen mavi rengi almaktadır.

Mavi Axolotl , Melanoid Axolotllardan üremektedir. Melanoid Axolotllar koyu renklidir. Koyu gri, lacivert, siyahımsı, kahverengi ve bunların mozaiği şeklinde renkleri vardır.

Ülkemizde daha çok beyaz, albino veya altın rengi Axolotl üretilmektedir. Her ne kadar Melanoid Axolotl üretimi de mevcut olsa dahi üretilenlerin çok azı istenilen mavilikte olmakta ve bunlardan da azı yetişkinliğe ulaşmaktadır.

Diyelim ki iki tane mavi Axolotlu çiftleştirdiniz, yavrulardan mavi olma olasılığı yine düşük olmaktadır. Bu sebeple Mavi Axolotl satın almak isterseniz yüksek bir fiyat ödemek durumundasınız.

Eğer petshopçulardan Mavi Axolotl temin etmeye çalışırsanız internetten ikinci el almaya göre daha yüksek bedeller ödemek durumundasınız. Çünkü petshopçu istediğiniz Mavi Axolotl u yurt dışından getirtecektir.

Bu durumda yavru Mavi Axolotl için tanesi 2500-5000 TL arası fiyatlar ödemek zorunda kalırsınız. Yetişkin veya Jumbo boy Mavi Axolotl fiyatları ise 10 000-30 000 civarı fiyatlara temin edilmektedir.

Eğer üreticiden Mavi Axolotl sipariş verirseniz ve ille de istediğim mavi tonu olsun diye ısrar etmezseniz, ayrıca sabırlı olursanız 3 santimlik yavru Mavi Axolotl’ları tanesini 800-1000 TL civarına temin edebilirsiniz. Yavru boyutları artınca fiyatları katlanarak artar ve 1500-3000 TL civarı olur.

Mavi değil de pembe Axolotl isterseniz onun fiyatı biraz daha uygundur, çünkü pembe Axolotlun üretimi daha kolaydır.

Bkz. Pembe Axolotl fiyat

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu