Sağlık

Fatih Reşit Civelekoğlu yorumlar

Fatih Reşit Civelekoğlu dindar kesimin beğendiği ve bir kesimin de tiye aldığı, beğenmediği psikologlardan. Dolayısıyla hakkında çok sayıda eleştiri ve övgüyü internet ortamında bulabilirsiniz.

Bu makalemde olabildiğince Fatih Reşit Civelekoğlu’nu yorumlayacağım ve artılarını eksileri değerlendireceğim.

Fatih Reşit Civelekoğlu gibi işinin ehli bir psikoloğu yorumlamak haddime düşmez ama sahip olduğum ortalama bir zeka ve konulara çıkar odaklı veya ideolojik olarak yaklaşmayan kafa yapım sayesinde insanlara faydalı olabilecek düşüncelerin olduğu kanaatindeyim.

Fatih Reşit Civelekoğlu, bu yazdıklarımı okusaydı benim için “narsist” ifadesini kullanabilirdi ama ben beğenilmeyen şeyleri beğenmenin normal olduğunu düşünerek kendimi ve düşüncelerimi en az sıradan insanlar kadar beğenmekteyim.

Fatih Reşit Civelekoğlu yorumlar

Öncelikle beğenen veya eleştiren kişilerin Fatih Reşit Civelekoğlu’nu hiç de hafife almaması gerekir. Adam ODTÜ psikoloji mezunu ve geldiği noktaya tırnaklarıyla kazıyarak gelmiş. Öyle parayla diploma alanlardan veya birilerinin ittirmesiyle adam olanlardan değildir.

Bence gayet iyi bir psikologdur. Ve de iyi olmasını mesleğine bağlılığından ve aktifliğinden almaktadır. Yıllarca çeşitli radyolarda programlar yapan, binlerce seans yapmış, binlerce insanın derdini dinlemiş, sentezlemiş birinden söz ediyorum.

Ayrıca kitaplar yazan biri..

Bugün geldiği noktada bilgi ve deneyimlerinden maksimum derecede parasal edinim sağlamayı hedefleyen ve bunu da başaran biridir.

Oldukça yüksek muayene ücretleri vardır ve tükkanı hiç boş kalmamaktadır. Tükkanında kızı ve damadını da yanına alarak aile üyelerine de istihdam sağlayan iyi aile babasıdır.

Psikologluğu konusunda tek bir kötü kelime edemem. Dini konulara fazlaca atıf yaptığı doğrudur ama bunda samimi olduğunu düşünüyorum.

Eleştirilen yanları ise para canlısı ve şovmen olmasıdır. Fazilet’in dediği gibi “Parayı kim sevmez?” Hangi hastanenin veya doktorun parayı sevmediğini gördünüz ? Acaba muayene ücretini gizli tutmayan psikologlar hayrına mı iş yapıyor ?

Öte yandan kimsenin kalbinden geçenleri bilemezsiniz. Para kazanmayı sevmek başkadır, paraya tapmak başkadır.

Şovmen olması hususunda da onu destekliyorum. Kendisi şovmen olmadığını düşünebilir ama bana göre şov olayı var ve ben bunda ben mahzur görmüyorum. Günümüzde yaptığın işin şov kısmını eksik bırakırsan hak ettiği değeri göremezsin.

Sözlerini her daim dini motiflerle süslemesini eleştirenler var. Bir insanın dindar olması anormal değil ki. Bence adan sözlerinde gayet samimi.

Öte yandan Fatih Reşit Civelekoğlu için ödenen paranın karşılığını hastalar alabilir mi alamaz mı konusuna diyeceklerim var.

Eğer dar veya orta gelirli isen ve bazı psikolojik sorunların var ise f/p açısından Fatih Reşit Civelekoğlu sana uymayabilir. Performansa bir şey diyemeyeceğim ama fiyat o kadar yüksek ki f/p oranını istenilen miktarda mümkün değil.

Orta direk hatta onun biraz üstü için bence o paraya değmez. Haftasonu için Kıbrıs’a kumar oynayan veya tatilini 5 yıldızlı islami otellerde geçiren kitle açısından verdikleri paraya değer. Çünkü hızlı ve kolay kazanıp, aynı şekilde harcıyorlar, verecekleri paraya göre bulabilecekleri en iyi psikologlardan biri Fatih Reşit Civelekoğlu’dur.

Peki fukara ne olacak ? Onlar TV programları, instagram ve Youtube yayınlarından bedava istifade edebilirler. Para vermelerine lüzum yok.

Bkz. Fatih Reşit Civelekoğlu muayene ücreti

Eğer ciddi bir anksiyete sorununuz var ise psikolog yerine psikiyatriste gitmenizi tavsiye ederim.

İlle de yüz yüze görüşmek için psikiyatr arayanlar Medipol hastanesinin psikiyatristlerini deneyebilirler. Fatih Reşit Civelekoğlu psikolog olduğu için ilaç yazamıyor, sözlü terapi yapıyor, hastaneye giderseniz en azından ilaç yazdırabilirsiniz.

Bkz. Medipol psikiyatri muayene ücreti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu