Sağlık

Medipol cildiye muayene ücreti

Medipol hastanesinin cildiye doktorları iyi ve pratiktir. Hastanın neyi olduğunu çabuk tahmin eder fakat teşhis koymak için bir takım tahlil ve tetkikler isterler.

Bazen muayenede bile bariz belli olan şeylerin tanısını koymak, teşhisi garantiye almak adına tetkik isteyebilirler. Bu tür şeyler özel hastanelerin geleneklerindendir ve Medipol hastanesi cildiye doktorları da bu geleneğe riayet ederler.

Fakat ilk başta ödenen muayene ücretine, daha sonradan test ve tetkik ücretleri eklenince bazı hastalar buna isyan etmektedirler. Halbuki her şeyin ücreti ayrıdır, bu konularda Medipol hastanesi haklıdır.

Bazıları da yaptırdıkları tamamlayıcı sağlık sigortası Medipol hastanesinde geçmeyince veya istediği miktarda indirim olmayınca isyan etmektedirler.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yapanlar ürünü öyle bir pazarlıyorlar ki sanki üç kuruş para ödeyince tüm özel hastanelerin kapıları kendilerine açılacak.

Gerçekte ise tamamlayıcı sağlık sigortası tam tamamlamıyor, eksik bırakıyor. Örneğin muayene ücretini karşılasa, tahlili ücretini karşılamıyor veya tersi oluyor. Ya da kısıtlı bir indirim yapıyor. Bu yüzden tamamlayıcı sağlık sigortalarının sözleşmeleri okumadan güzel sözlere kanmamak gerek, yoksa özel hastane kapılarında perişan olursunuz.

Medipol cildiye muayene ücreti

Bilgio.net den aldığım bilgiye göre Medipol cildiye muayene ücreti uzman doktorlar için 440 TL ve 540 TL dir. Sabit bir fiyat yok, fiyatlar doktorun uzmanlık yılına ve varsa akademik kariyerdeki derecesine göre belirlenmektedir.

Muayene ücretine sadece muayene ve eğer 10 günü geçmezse kontrol muayenesi ücreti dahildir. Patoloji, kan tahlili, deri testi vs hiçbir şey muayene ücretine dahil değildir.

Ambulansla gelmek veya acilden giriş yapmak muayene ücreti ödemenize engel hususlar değildir. Acile giriş yapanlar bazı koşulları sağlar durumdaysalar bedavaya muayene olabilseler de çoğu kez acilden de giriş yapılsa hastaya ödeme yapacağı bir kalem çıkarılmaktadır.

Medipol Hastanesi öğrencilerine indirim yapıyor mu?

Medipol Hastanesi, kendi üniversitesinde okuyan öğrencilere ve yakınlarına indirim yapmaktadır.

Bkz. Medipol öğrencilerine muayene ücreti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu