Sağlık

Fulsac kafa yapar mı ?

Bilindiği üzere bazı ilaçlar kafayı bambaşka bir hale sokuyor. Bu sebeple Fulsac kafa yapar mı diye soran bir çok madde bağımlısı arkadaşlar var. Açıkçası üzülüyorum bu arkadaşlara çünkü kafayı bulayım derken normal hayatı ıskalıyorlar, ot gibi yaşıyorlar.

Fulsac kafa yapar mı ?

Fulsac Fluoksetin etken maddeli bir ilaç olup SSRİ grubu antidepresanlardandır. Merak edenler için bkz. Fulsac reçetesiz alınır mı?

Fulsac mevcut serotonin hormonunun kullanım süresini artırmak suretiyle mutsuzluğu azaltan bir ilaçtır. Bir çok kişinin bildiği üzere serotonin hormonu mutluluktan sorumludur, aynı zamanda insana yaşam enerjisi ve canlılık verir.

Depresyona girmiş veya gününü gergin, stresli geçirenlerde, kaygıları ile başedemeyenlerde bu hormon düşüktür ve bu kişiler Fulsac veya muadili bir SSRİ kullandıklarında serotonin hormonu normale döner ve normal hayatlarına devam edebilirler.

Fulsac ayrıca takıntılı davranışlar sergileyen OKB hastaları ile adet kanaması yaklaştıkça etrafa dehşet saçan kadınlar tarafından da kullanılmaktadır.

Fulsac ilacının mutluluk hormonlarını etkilemesi ve beyin yapısına yeniden ayar vermesi nedeniyle bu ilaç kafa yapma meraklılarının dikkatini çekmiştir.

Hepimizin malumu olduğu üzere gün boyu duvar diplerinde yatan veya köprü altlarında pinekleyen madde bağımlılarının serotonin seviyeleri de düşüktür. Alkol ve uyuşturucu gibi şeyler pahalı olduğu için kafa yapsın diye Fulsac gibi ilaçlara yönelmektedirler.

Peki ve Fulsac kafa yapar mı ?

Maalesef Fulsac kafa yapmaz. Bir kere hemen etki eden bir ilaç değildir. Kafa yapması için bir ilacın kuvvetli olması ve çabuk etki etmesi lazımdır. Fulsac da bu özellikler yoktur. Bazı sakinleştirici ilaçlar kafa yapabilir fakat Fulsac kafa yapmaz.

Öte yandan depresyon ve huzursuzluğa iyi gelir. Anksiyete.net den öğrendiğime göre sabahları kullanılan bir ilaçtır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu