Sağlık

Medipol psikiyatri muayene ücreti

Medipol hastanesi son yıllarda atılım yapan hastanelerden. Son yıllarda hastane ağını genişletmiştir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hastanesi olarak da bilinen Medipol hastanelerinde psikiyatri bölümleri ve mevcut ve her hastanede en az bir uzman psikiyatrist bulundurmaya gayret etmektedirler.

Medipol psikiyatri muayene ücreti

Medipol hastanelerinde muayene ücretleri fix değil, doktorun kıdemine ve akademik ünvanına göre belirlenmektedir. Bu sebeple psikiyatri servisinden rastgele birinden randevu alırsanız daha öncekinden farklı bir muayene ücreti ödeyebilirsiniz.

Aslında bu iyi bir sistemdir, iyi ve deneyimli doktorlar ile nispeten yeniler arasında muayene farkı olması ücret adaletini sağlamaktadır.

Anksiyete, takıntı veya depresyon gibi rahatsızlıklar doktora gitmeden, ilaç kullanmadan geçmeyen rahatsızlıklardır. Hastanın sürekli olarak psikiyatrist tarafından takip edilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla Medipol hastanesinin psikiyatristine gittiğiniz zaman ödeyeceğiniz ücret bir kerelik bir ücret değildir.

Bir başladınız mı 2 hafta, 1 ay veya 3 ay gibi periyotlarla sürekli gitmeniz ve takiplerin yararlı olması açısından hep aynı doktora gitmeniz gerekmektedir.

Medipol hastanesinde uzman psikiyatri doktorlarının ortalama muayene ücreti 770 TL’dir. Kıdem ve kariyer farkına göre bu miktar biraz artabilmekte veya azalabilmektedir. 770 TL’nin altına pek inmemekle birlikte kariyeri daha yüksek psikiyatristlerin muayene ücreti 950-1050 TL gibi rakamlar olabilmektedir.

Medipol hastanesindeki diğer branşların muayene ücretleri psikiyatriden farklıdır. Örneğin cildiye biraz daha düşüktür.

Bilindiği üzere yaşanılan psikolojik rahatsızlıklar bazen cilt sorunlarına da yol açar. Bu sebeple psikiyatriden randevu alanların cildiye bölümüne sevk edildiği de olmaktadır.

Bkz. Medipol cildiye muayene ücreti

Medipol psikiyatri muayene yorumlar

Medipol hastanesindeki psikiyatristlerin kalitesi devlet hastanesi psikiyatristleri ayarındadır. Bu sebeple 770 TL muayene ücreti verdik diye ekstra bir şey beklememek gerekir.

Devlet hastanesinden bir tık fazla olsa da muayene süresi kısıtlıdır. Hastaya özel terapi veya seans yapılmaz. Psikiyatrist hastanın öyküsünü dinler, gerekirse fiziksel muayenesini yapar, tahlil istemişse bunları değerlendirir.

Çoğu muayene sıradandır ve bu şekilde devam eder. Daha ekstra bir şey arayanlar özel muayenesi olan psikiyatristlere veya psikologlara gitmesi lazımdır.

Bkz. Fatih Reşit Civelekoğlu muayene ücreti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu