Sağlık

Detaylı Ultrason SGK Karşılıyor mu

Detaylı ultrason SGK karşılıyor mu? Detayı ultrason olarak tabir edilen durum, üç boyutlu ve dört boyutlu ultrasondur. Bebeğin iç organları muayene edilir. Herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığına bakılır. Ailede otizm ya da zihinsel bir problem hastalık geçmişi var ise bebeğe sirayet edip etmediğini öğrenebilmek açısından bu ölçümler ve testler sağlanır. Detaylı ultrason SGK tarafından karşılanmaz. SGK tarafından karşılanmadığı gibi, özel sağlık sigortalarında da tamamlayıcı sağlık sigortalarında da yeri yoktur. Çünkü her ebeveyn bunu yaptırmaz. Tercihe bağlı olarak yapılır.

Fucidin krem SGK karşılıyor mu

Detaylı Ultrason yeşil reçete mi kırmızı reçete mi diyorsanız, bunlar reçeteye bağlı istenemeyen durumlardır. Kadın doğum uzmanları gerekli gördüğü takdirde sizden bu ultrason tetkikini isteyebilir. Ebeveyn olarak siz de bunu talep edebilirsiniz. Herhangi bir şekilde talebiniz geri çevrilmez ve yaptırabilirsiniz.

Detaylı Ultrason güncel fiyatı her hastaneye göre değişir. Devlet hastaneleri ya da üniversite hastanelerinde bulunmaz. Bunun için belirli özel hastanelere gitmeniz gerekir. Çünkü her özel hastanede de detaylı ultrason cihazı bulunmayabilir. Bunu hastaneyi arayıp sorarak randevu almanız gerekir. Özel hastanelerin fiyat politikaları farklı olduğu için 1000 TL ile 15.000 TL arasında değişen bir güncel fiyat aralığı bulunur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu