Genel

Dinlendirici Gözlük SGK Karşılıyor mu

Dinlendirici gözlük SGK karşılıyor mu en sık arananlar listesinde yerini alır. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki dinlendirici gözlük diye bir şey yoktur. Halk arasında dinlendirici gözlük ismi ile anılsa ve bilinse dahi, bu gözlüğün en düşük derece olan 0,25 derece numarası bulunur. Ancak bazen bir şeyler okurken ya da bir ekrana bakarken gözün yorulduğunu hissedebiliriz. Özellikle belirli yaştan sonra ya da belirli oranda aynı işi yaptıktan sonra gözlerin yorulduğunu ve dikkatin dağıldığını gözlerin battığını hissedebiliriz. Dinlendirici gözlük olarak belirtilen bu gözlükler de öyle bir durumda göz doktorlarının uygun görmesi ile reçete edilir.

E vitamini SGK karşılıyor mu

Dinlendirici gözlük yeşil reçete mi kırmızı reçete mi diyorsunuz. Dinlendirici gözlük olarak ifade edilen en düşük göz derecesine sahip olan gözlükler beyaz reçete kapsamındadır.

Dinlendirici gözlük güncel fiyatı nedir diye merak ediyor iseniz, bu gözlükler hekim reçetesi ile satın alındığında devlet ödemesine tabi oluyor. Gözlük camları ücretsiz, çerçeveler ise 100 TL ye kadar devlet ödemesinde oluyor. 100 TL üzeri bir çerçeve beğeniyor iseniz, kalan fark ücretini kendiniz ödemek durumundasınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu