Sağlık

Ertesi Gün Hapı SGK Karşılıyor mu

Ertesi gün hapı SGK karşılıyor mu diye merak ediyor olabilirsiniz. Ertesi gün hapı, korunmasız ilişkiden hemen sonrasında 72 saat içerisinde kullanılması gereken bir haptır. Hamile kalma riskini ortadan kaldırır. Korunmasız ilişkiye giren ve hamile kalmak istemeyen kadınların ilişkiden hemen sonra ve maksimum 72 saate kadar kullanacağı bir haptır. Piyasada çok farklı markaların ertesi gün hapı bulunur. Bu nedenle marka tekelinde değil, ertesi gün hapı olarak ilaç adı genelinde bilgi vereceğiz. Ertesi gün hapını SGK karşılamaz. Devlet ödemesinde değildir.

Ertesi gün hapı yeşil reçete mi kırmızı reçete mi diyorsanız bu ilaç reçetesiz satılır. Devlet bedelini ödeme yapmadığı gibi, hekime gitmeye gerek kalmadan ilişkiden hemen sonra eczanelerden direkt temin edilebilir.

Azelderm SGK karşılıyor mu

Ertesi gün hapı güncel fiyatı geniş bir rakam aradığındadır. 170 TL den başlayarak 390TL ye kadar çıkabilen tek hap şeklinde satılan bir ilaçtır. Markaya göre fiyat da değişebilmektedir. Ancak hepsinin etkisi aynıdır. Bu nedenle pahalı olan daha kalitelidir algısı oluşturmaya gerek bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu