Sağlık

Tarlusal Reçetesiz Alınır mı

Sizlere bu yazımda tarlusal reçetesiz alınır mı, tarlusal reçetesiz satılır mı ve tarlusal aç mı tok mu onu anlatmaya çalışacağım. 3 sorunun cevabını yazımda sizlere ayrıntılı bir şekilde cevaplamış olacağım.

Günlük hayatımızda stres insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Vücudumuz stres kaynaklı birçok tepki verebiliyor. Özellikle kadınlarda stresten en çok etkilenen şey, regl dönemleridir. Bu gecikmelerin sebebi; stres olabileceği gibi psikolojik rahatsızlıklar ve kistlerde olabilir. Yumurtalık kistleri genelde adet düzensizliklerine neden olabilir. Adet düzensizlikleri belirtilen sorunlardan dolayı yaşanır fakat bu genelde kısa sürelidir.

Beta bloker reçetesiz satılır mı

Regl dönemi aksamalarında, doktorların hastalarına önerdiği adet söktürücü birkaç ilaç bulunmaktadır. Bunlardan biri Tarlusal’dır. Tarlusal adet söktürücü, adet düzenleyici bir ilaçtır. Adet düzensizliği bulunan hastalar bir kadın doğum uzmanına danışıp; gerekli testler yapıldıktan sonra reçetelenen Tarlusal’ı kullanabilirler. Tarlusal kadın doğum uzmanı tarafından yazılan reçete ile alınabildiği gibi. Eczanelerden reçetesiz olarak da temin edilebilir. Adet düzensizlikleri herhangi bir ilaç yardımı olmadan hastanın zor süreçler yaşamasına sebep olur. Vücutta ödem, şişkinlik oluşur bunun yanında, sıkıntı, terleme gibi kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyebilen etkileri de mevcuttur. Bu nedenle bir kadın doğum uzmanına danışarak testler yapıldıktan sonra, adet söktürücü ilaçlar kullanmak hastayı bir nevi sıkıntılarından kurtarmış olur.

Tarlusal kanamanın kısa sürede başlamasında ve adet düzensizliğini ortadan kaldırmada oldukça etkili ve başarılı bir ilaçtır. Reçetesizde alınabilen bir ilaç olsa da, yine de bir kadın doğum uzmanına gidilerek, gerekli testler yapıldıktan sonra reçete ile eczaneden temin edilmesi daha güvenlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu